ورزشی

آقای نورافکن عشق اولت را دیدی؟


1: یک سری چیزها را نمی شود پنهان کرد؛مثل اینکه خونت آبی باشد،مثل اینکه وقتی تیمی مثل استقلال گل می زند فشارت بیفتد و از خوشحالی ندانی چه کار کنی! مثل همین کاری که امید نورافکن در بازی استقلال و پرسپولیس کرد.مثل مشت های گره کرده‌اش.مثل دیدن عشق اول در دوران نوجوانی! شاید هم پس از خیانت! سال ها سال بعد در خیابانی ببینی‌اش و یکدفعه یادت بیفتد که عه!دیگر مال من نیست.حالا هی خودت را لوس کن و خودنمایی.خودت را مقابل چشمانش قرار بده،رگ غیرتت بزند بالا به خاطرش.تهش که چی؟ آبی که ریخته را نمی شود دوباره جمع کرد! نورافکن در ورزشگاه آزادی.در جایگاه ویژه و مشغول تماشای بازی استقلال و پرسپولیس.عشق به فوتبال است دیگر!کاری اش هم نمی شود کرد اما آن عشق قدیمی لعنتی مگر فراموش می شود؟

2: خیلی ها عاشق فوتبال هستند و عاشق باقی می مانند. مثل همان قصه های قدیمی اما قصه خیلی ها متفاوت است.معیار را برای شان پول و مدت قرارداد تعیین می کند و در دنیای حرفه ای این یک اتفاق طبیعی است اما این وسط باید جایی هم برای حسادت گذاشت.حسادتی که کر است و کور.نمی شود که بله را به دیگری گفت،قرارداد را با تیم دیگری بست و … این عشق و این حسادت کار را تا جایی پیش می برد که یکی مثل نورافکن را وادار می کند تا به صورت رسمی عذرخواهی کند؛آن هم برای تماشای یک مسابقه فوتبال.البته که تماشای فوتبال مشکلی ندارد اما هوادار برنمی تابد که مشت ها برای تیمی غیر از خودی گره شود.نورافکن پول حرفه ای می گیرد و انتظار می رود تا در قبال بعضی از رفتارها حرفه ای عمل کند اگر نه چه دلیل دارد که یکی مثل امید نورافکن ساعاتی پس از اینکه دربی را تماشا کرد از هواداران سپاهان عذرخواهی کند؟

این اتفاق چند دلیل می تواند داشته باشد:

1: خودشیرینی امید نورافکن برای هواداران سپاهان به خاطر رفتاری که مقصرش هواداران سپاهان نبوده اند

2:فشار بعضی از هواداران سپاهان که چرا از گل استقلالی ها خوشحال شده

3:بندی در قرارداد نور افکن ( که احتمالش نزدیک به صفر است)

4:تذکر باشگاه سپاهان و پیشنهاد برای گذاشتن یک استوری و عذرخواهی از هواداران سپاهان

هر چه که هست تاریخ را نمی شود حذف کرد.نمی شود این بخش از تاریخ را کنار گذاشت که روزی نورافکن در استقلال بازی کرده و اصلا از این تیم به شهرت فوتبالی رسیده.آقای نور افکن بازی عشق اولت را دیدی و هیچ ایرادی هم نداشت اما کاش در همه چیز حرفه ای بودی.مثلا اگر رفتی ورزشگاه و بازی را دیدی و استقلال گل را زد خوشحالی نمی کردی! که اگر نمی کردی تعجب اش بیشتر بود! شما که در یکی دو ماه اخیر شده بودی سخنگوی باشگاه سپاهان برای اینکه حواس خیلی ها را از قهرمان نشدن سپاهان پرت کنید.آخ که اگر ملوان را برده بودید قصه طور دیگری جلو رفته بود.آن زمان نه تیمی حکومتی بود،نه داوری مشکل داشت و نه شما سخنگو.دروغ چرا! وقتی ما هم شما را در آزادی دیدیم تعجب کردیم و مثل خیلی از هواداران سپاهان از خوشحالی زاید الوصفی که کردی انگشت به دهان …

امسال هم قطعا در سپاهان می مانی و عذرخواهی ای که کردی منطقی بود اما کاش این را یاد بگیریم که وقتی پول حرفه ای می گیریم و لباس تیم دیگری را می پوشیم مشت های مان را برای تیم دیگری گره نکنیم.حداقل نمایش را به خوبی بازی کنیم که تا پایان قرارداد سپاهانی هستیم و آنجا که باید جان مان را (دروغی) برای این تیم می دهیم تا امضای جدید،قرارداد جدید،رقم جدید و …هوادار سپاهان حق داشت که نسبت به این عشق ممنوعه واکنش نشان بدهد و وادارات کند به آنها بگویی ببخشید!

www.khabaronline.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا