آیت الله جوادی آملی: قوانین دادرسی بازبینی شود

آیت الله جوادی آملی گفتند: روند بررسی پرونده‌ها در دستگاه قضا نباید طولانی باشد و شایسته است دستگاه قضا با استفاده از افراد تحصیلکرده و با کمک قضات با تجربه، لوایحی در این باره تنظیم و قوانین مربوطه را بازبینی نمایند تا روند بررسی پرونده‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله جوادی آملی گفتند: قوانین مربوط به دادرسی باید بازبینی شود تا روند بررسی پرونده‌ها با سرعت بیشتری انجام گردد.

ایشان در دیدار رئیس کل دادگستری استان قم، ضمن تقدیر از تلاش‌های مجموعۀ قضایی کشور اظهار داشتند: دستگاه قضا به دو چیز وابسته است، یکی قانون عدل و دیگری قاضی عادل!

ایشان افزودند: در کلامی از امیرالمومنین علیه السلام آمده است که «مَنِ اُبْتُلِیَ بِالْقَضَاءِ فَلْیُوَاسِ بَیْنَهُمْ فِی اَلْإِشَارَهِ وَ فِی اَلنَّظَرِ وَ فِی اَلْمَجْلِسِ»، کسی که قضاوت می‌کند باید اشاره اش و نگاهش و نشستنش نسبت به طرفین برابر باشد، این موارد تمرین عدل است! تمرین عدل این است که قاضی در برابر مال و هدایا موضع بگیرد، چون اگر دستش در این موارد لغزید، قلمش کند می‌شود!

ایشان ابراز داشتند: روند بررسی پرونده‌ها در دستگاه قضا نباید طولانی باشد و شایسته است دستگاه قضا با استفاده از افراد تحصیلکرده و با کمک قضات با تجربه، لوایحی در این باره تنظیم و قوانین مربوطه را بازبینی نمایند تا روند بررسی پرونده‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

درباره‌ی fastkhabar

همچنین ببینید

تصاویر| جشنواره تین‌هاو هنگ کنگ

شرکت کنندگان رقص اژد‌ها و تنفس آتش را در جریان رژه در منطقه یوئن لانگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب صحیفه. لایسنس فعال نشده است، برای فعال کردن لایسنس به صفحه تنظیمات پوسته بروید.