رپورتاژ

ارزدیجیتال چیست؟ (رمز ارز)

ساده ترین تعریف ارز دیجیتال برای افراد مبتدی می توانیم بگوییم یک پول مجازی است که در اینترنت وجود دارد که بر بستر بلاک چین است. ارز دیجیتال رمز نگاری شده و غیر متمرکز است رمز ارز نام دیگر ارز دیجیتال است، معروف ترین رمز ارز بیت کوین است.

تعداد ارز های دیجیتال هر روز روبه افزایش است در حال حاضر بیش از 5000 ارز دیجیتال وجود دارد به غیر از بیت کوین، اتریوم سولانا تتر دوج کوین شیبا از دیگر ارز های معروف هستند.

بروزآموز آموزش ارزدیجیتال را از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده این مطلب هم از همین منبع تهیه شده است.

بلاک چین چیست (Blockchain)؟

بلاک چین به معنای زنجیره ای از بلاک ها است اطلاعات میان اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود تا امکان دستکاری و هک به حداقل برسد.

داده‌های بلاک چین در یک کامپیوتر یا سرور خاص ذخیره نمی‌شوند هر کامپیوتری که به شبکه متصل می‌شود و یک کپی از بلاک چین را دریافت می‌کند، نود (Node) می‌گویند.ه

بیت کوین چیست چگونه استخراج می شود ؟

بیت کوین معروف ترین ارز دیجیتال است در سال 2009 توسط فرد یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو بر روی بلاک چین راه اندازی شد.بیت کوین یک برنامه متن باز است یعنی شبکه بیت کوین هیچ مالکی ندارد و همه می توانند استخراج انجام دهند. یک ویژگی دیگر بیت کوین تعداد کوین های آن محدود است.

بین کوین بر کل بازار اثر می گذارد و پیشتار ارز های دیجیتال است به صورتی که با کاهش معاملات یا تغییر قیمت بین کوین این اثر بر بیشتر ارزهای دیجیتال قابل مشاهده است.

استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال با استفاده از رایانه های مجهز انجام می شود در این مسیر عبارتی به نام هَش وجود دارد که بلوک را به بلوک قبلی وصل می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا