ارسال لیست ۹۵ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی‌/بیشترین تعداد ساختمان‌های ناایمن در۲ منطقه تهران


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعلام فهرست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: اگر مالکان این ساختمان‌ها به اخطار‌های آتش‌نشانی توجه نکنند و دچار حادثه شوند به دلیل هزینه‌هایی که متحمل می‌شویم، نسبت به آن‌ها اعلام جرم و ادعای خسارت خواهیم کرد.

به گزارش شهرداری تهران، قدرت الله محمدی اظهارداشت: بعد از پیگیری‌هایی که در سال ۱۴۰۱ در مورد ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر داشتیم، با تلاش‌هایی که انجام شد و همکاری تعدادی از مالکان برخی از این ساختمان‌ها اکنون تعداد این ساخمان‌ها به ۹۵ ساختمان کاهش یافته است.

وی افزود: جلسات زیادی در سازمان آتش‌نشانی با حضور مالکان ساختمان‌های ناایمن، دادستانی و نمایندگان دستگاه قضایی برگزار شد؛ اخطار‌ها و فرصت‌های لازم به ۹۵ مالک ساختمان ناایمن داده شد که تمکین نکردند؛ این ساختمان‌ها شامل اماکن آموزشی، بهداشتی درمانی، تجاری و مسکونی هستند.

محمدی ادامه داد: روز گذشته فهرست ۹۵ ساختمان ناایمن را تحویل دستگاه قضایی دادیم که در مسیر قضایی برای این مالکان پرونده قضایی تشکیل شود و قوه قضاییه بر اساس شرایط هر یک از این ساختمان‌ها با آن‌ها برخورد لازم را انجام خواهد داد تا ایمنی لازم انجام شود.

بیشترین تعداد ساختمان‌های ناایمن در مناطق ۱۱و ۱۲ شهر تهران

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد ساختمان‌های ناایمن در مناطق ۱۱و ۱۲ شهر تهران است، افزود: این ساختمان‌ها بیش از ۱۰ اخطار کتبی دریافت کردند و بیش از سه جلسه حضوری هم با مالکان ساختمان‌های ناایمن برگزار کردیم و نسبت به خطرات و اینکه شهروندان زیادی در این اماکن تردد دارند، توجیه کردیم که توجهی نکردند.

محمدی با اشاره به آتش‌سوزی انبار موتور سیکلت در میدان رازی، ادامه داد: در حادثه آتش‌سوزی صبح روز شنبه ۳۰ اردیبهشت، انبار لوازم جانبی موتورسیکلت در محله گمرک، بالای ۱۰۰میلیارد تومان خسارت به این انبار وارد شد، در صورتی که با کمترین هزینه می‌توانستند ایمن سازی انجام دهند.

وی تصریح کرد: در ساختمان‌های ناایمن هم ناایمنی سازه داریم به طوری که، بعضی از ساختمان‌ها بالای ۸۰ سال قدمت دارند و باید تخریب و نوسازی شوند و برخی دیگر هم در خصوص سامانه‌های اعلام و اطفای حریق مشکل دارند؛ وقتی مرکز تجاری تعطیل شد، اگر سیستم اعلام حریق داشته باشد، ما با کوچکترین حریق متوجه و اقدام می‌کنیم.

اعلام جرم و ادعای خسارت علیه مالکان انبار لوازم جانبی موتورسیکلت در محله گمرک

محمدی تاکید کرد: ناچار هستیم روش برخورد را تغییر دهیم. بیش از اندازه ایستگاه آتش‌نشانی احداث و تجهیز شده است؛ امروز اعلام می‌کنیم، کسانی که از سازمان آتش نشانی اخطار دریافت کنند و توجه نکنند؛ اگر دچار حادثه شوند به دلیل هزینه‌هایی که متحمل می‌شویم، اعلام جرم و ادعای خسارت خواهیم کرد؛ از این رو برای انبار لوازم جانبی موتورسیکلت در محله گمرک که با تلاش نیرو‌های آتش‌نشانی حریق مهار شد، ادعای خسارت و جرم کردیم. در این حادثه ۱۱ ایستگاه آتش نشانی با ۳۰۰ نیروی آتش‌نشانی و پشتیبانی متحمل هزینه شدند و کسانی که به تذکرات ما توجه نکردند، باید پاسخگو باشند.

وی افزود: اینگونه آتش سوزی‌ها تأثیرات مخرب زیست محیطی، ترافیکی و روانی بر شهروندان دارد همچنین دود‌های ناشی از آتش سوزی اثرات مخربی بر آتش‌نشانان دارد که عوارض آن سال‌های بعد بروز خواهد کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: در مورد آتش سوزی‌هایی که اخطار دهیم و مالکان توجه نکنند، پرونده تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهیم و همکاری دستگاه قضایی در این زمینه بسیار خوب است.

fararu.com لینک خبر

درباره‌ی fastkhabar

همچنین ببینید

مبانی و زیرساخت‌های حجاب باید تقویت شود

مبانی و زیرساخت‌های حجاب باید تقویت شود

دبیر جدید ستاد عفاف و حجاب سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه مردم خودشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب صحیفه. لایسنس فعال نشده است، برای فعال کردن لایسنس به صفحه تنظیمات پوسته بروید.