جامعه و فرهنگ

استقرار ۴۵۰ پاکبان و نصب ۱۰۰ مخزن زباله برای نظافت حرم مطهر و رینگ‌های اطراف آن


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اقدامات این سازمان برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، رضا شرفی در مورد اقدامات سازمان مدیریت پسماند برای برگزاری مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهارکرد: مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با دستور شهردار تهران و تاکید معاون خدمات شهری با همه توان در این مراسم حضور خواهد یافت تا به بهترین شکل ممکن در خدمت عاشقان روح‌الله و ارادتمندان معمار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی‌مان باشیم.

وی ادامه داد: در این راستا سازمان مدیریت پسماند از ۱۰ روز قبل با اعزام ماشین‌آلات تخصصی سبک و سنگین نسبت به بهسازی و نظافت اطراف حرم مطهر اقدام کرد. تیم‌های ویژه جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب هم در محدوده مستقر و اقدام به زنده‌گیری سگ‌های ولگرد کردند. این عملیات هر ۳ روز یکبار تکرار شد تا در روز ۱۴ خرداد زائران با مشکلی روبرو نشوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران افزود: همچنین تیم‌های ویژه مبارزه با حیوانات مضر شهری(موش) با استقرار در محل نسبت به طعمه‌گذاری در رینگ‌های اطراف محل برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام اقدامات لازم را انجام دادند. ۶۰۰ کیلو گرم کیسه پلاستیکی نیز برای نظافت و استفاده در کفشداری‌های حرم به مسئولان امر تحویل داده شد که بلافاصله پس از پایان مراسم توسط همکاران زحمتکش من که در محل مستقر هستند جمع‌آوری و بازیافت خواهد شد.

شرفی با بیان اینکه برای رفاه حال زائران حدود ۱۰۰ مخزن زباله در محل‌های پیش‌بینی شده، جانمایی می‌شود، اظهار کرد: همانطور که اشاره کردم تعدادی ماشین آلات‌سنگین مانند لودر و کامیون هم برای تسطیح، بهسازی، خاکبرداری و دپوی خاک در حرم امام خمینی (ره) مشغول فعالیت هستند که این اقدامات تا شب اجرای مراسم یعنی پیش از ۱۴ خرداد ماه به انجام می رسد.

وی در مورد اقداماتی که روز ۱۴ خرداد توسط پرسنل سازمان مدیریت پسماند انجام می‌شود هم اظهار کرد: با حضور بیش از ۴۵۰ پاکبان زحمتکش، نظافت حرم مطهر و رینگ‌های اطراف آن در پیش، حین و پس از اجرای مراسم سالگرد انجام می شود و یکصد و ۵۰ نفر از عوامل نظارتی و اجرایی نیز در محدوده حرم مستقر خواهند بود.

بر اساس گزارش سایت شهر، شرفی خاطر نشان کرد: ۸ دستگاه تانکر آب برای شستشوی معابر و ۴ دستگاه خودروی حمل پسماند مکانیزه در کنار ۴ دستگاه خاور روباز در زمان برگزاری مراسم در محل مستقر خواهند شد تا به زائران خدمات‌رسانی کنند.

انتهای پیام

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا