تدارک ۳۰۰ پایگاه برای سنجش بینایی کودکان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


حامد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور طرح بینایی‌سنجی و پیشگیری از تنبلی چشم برای کودکان سه تا ۶ سال در استان اردبیل آغاز شد تا با همراهی خانواده‌ها اجرای مناسب این طرح را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته در قالب این طرح که با استقبال خانواده‌ها روبه‌رو شد بیش از ۵۹ هزار کودک سه تا ۶ سال مورد سنجش و غربالگری قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: از این تعداد سه هزار کودک به اپتومتر و چشم پزشک معرفی شدند تا مورد مداوا و سنجش دقیق قرار گیرند.

رضایی افزود: از این تعداد ۴۷۱ نفر به عنوان کودکان با تنبلی چشم تشخیص داده شدند که مراحل مداوای آنها انجام می‌شود.

وی از تدارک ۳۰۰ پایگاه برای اجرای این طرح در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند برای مشارکت در این طرح و ارتقای سلامت بینایی فرزندان خود به مراکز مثبت زندگی، مهدهای کودک و یا پایگاه‌های بهداشت مراجعه کرده و در این طرح مشارکت کنند.

رضایی اضافه کرد: این طرح در طول سال ادامه پیدا می‌کند و فرصت خوبی است تا خانواده‌ها با مشارکت در این طرح سلامت بینایی فرزندان خود را تضمین کنند.

وی بیان کرد: تاکید ما بر این است تا در سه سال تعیین شده سه تا ۶ سال به صورت پشت سر هم سنجش بینایی و غربالگری برای کودکان انجام شود تا در مراحل بعدی زندگی با مشکلی روبه‌رو نشوند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل ادامه داد: اگر تنبلی چشم در این سنین مداوا نشود، قطعاً مشکلات و گرفتاری‌های فرزندان خانواده‌ها بیشتر شده و حتی تشدید می‌شود.

درباره‌ی fastkhabar

همچنین ببینید

رکورد پپ گواردیولا در فینال‌ها/ نابغه به دنبال سه گانه

رکورد پپ گواردیولا در فینال‌ها/ نابغه به دنبال سه گانه

آفتاب‌‌نیوز : سرمربی منچسترسیتی یک برنده ثابت شده است اما بعضی مواقع در بازی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب صحیفه. لایسنس فعال نشده است، برای فعال کردن لایسنس به صفحه تنظیمات پوسته بروید.