جامعه و فرهنگ

(تصاویر) امتحان دانشگاه مادر جوان همراه با نوزاد یک ماهه

انتشار خبر و عکسی از دانشجوی کارشناسی پیام نور واحد شهرستان محروم ریگان واقع در استان کرمان به همراه نوزاد یکماهه‌اش سر جلسه آزمون، خبرساز و موجب تحسین این مادر شده است.

به گزارش ایرنا سمیه آبیار دانشجوی کارشناسی دانشگاه پیام نور ریگان در فصل امتحانات مجبور به حضور در جلسه آزمون بوده اما از سوی دیگر ضرورت مراقبت از نوزاد یکماهه اش داشته و با هماهنگی مسئولان دانشگاه به منظور اینکه در نبودش در منزل، فرزند دچار اضطراب و نگرانی نشود نوزادش را به محل جلسه آورد تا با آرامش خاطر به سوالات پاسخ دهد.

براساس اعلام دانشگاه پیام نور استان کرمان، همراهی یک نوزاد در جلسه امتحان مادر دانشجو، موجی از شور و شعف را نیز در دانشگاه ایجاد کرده و نشان داده که ازدواج و فرزندآوری محدودیت و مانع ادامه تحصیل بانوان نیست و یک مادر می تواند ضمن آنکه به وظیفه خود در امر فرزندآوری و تربیت نسل آینده کشور عمل کند، همزمان در عرصه اجتماع و سنگر علم و دانش نیز نقش آفرین باشد.

(تصاویر) امتحان دانشگاه مادر جوان همراه با نوزاد یک ماهه

دانشگاه پیام نور اعلام کرده با شعار آموزش برای همه، همه جا و همیشه امکان تحصیل برای اقشار مختلف جامعه را در سرتاسر نقاط کشور فراهم آورده و به علاوه با فراهم آوردن و انتخاب حوزه امتحانی در هر شهری که دانشگاه پیام نور دایر باشد، شرایط تحصیل را بیش از گذشته تسهیل کرده است.

براساس آمارها اکنون حدود ۱۵ هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ۲۸ واحد پیام نور استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.

شهرستان ریگان در ۲۸۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

(تصاویر) امتحان دانشگاه مادر جوان همراه با نوزاد یک ماهه

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا