دسته‌بندی نشده

سهم ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور/ تجهیز حوزه‌های امتحانی به سیگنال‌یاب و موبایل‌یاب

ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در آزمون سراسری سوابق تحصیلی سهم ۴۰ درصدی دارد، از بسیج امکانات و تجهیزات برای برگزاری هر چه بهتر امتحانات نهایی خبر داد.

رضا رضایی امروز ۳۰ اردیبهشت ماه در جلسه هماهنگی برگزاری امتحانات نهایی با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت معصومه (علیهاالسلام) و روز دختر گفت: امتحانات ویترین آموزش و پرورش محسوب می‌شود و از همه ظرفیت‌ها و امکانات برای برگزاری موفق و مطلوب آزمون‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: خردادماه فصل مهمی برای ثمره دستاوردهای آموزشی در آموزش و پرورش است که باید با برنامه ریزی دقیق، ثمره این تلاش ها و زحمات به بار بشیند و هیچ حقی تضییع نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه آزمون نهایی پایه دوازدهم از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۵ خرداد ماه ادامه دارد، گفت: روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان با استفاده از بسیج امکانات فرآیند آزمون ها را به نحو احسن برنامه‌ریزی و مدیریت کنند.

وی افزود: در آزمون سراسری سوابق تحصیلی سهم ۴۰ درصدی دارد که ۲۶ درصد مربوط به دروس عمومی و ۱۴ درصد ویژه دروس اختصاصی است.

وی به جزئیات برگزاری آزمون امتحانات نهایی اشاره کرد وگفت: فرایند آزمون بطور کامل ضبط خواهد شد، تصحیح امتحانات هم به صورت الکترونیکی است و پاسخنامه های امتحانات بعد از اسکن و بارگذاری در سامانه ، توسط معلمان استان‌های دیگر تصحیح خواهند شد .

رضایی از آمادگی کامل برای برگزاری امتحانات در سطح استان خبر داد و گفت: با تشکیل ستاد امتحانات در استان و شهرستان‌ها و پیگیری و تلاش‌های شبانه روزی همکاران، اسکنر و چاپگرهای پرسرعت برای حوزه های تصحیح خریداری و تامین شده و همچنین در حوزه های امتحانی تجهیزات لازم از جمله سیگنال یاب، موبایل یاب و دوربین هم تهیه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده دانش آموزان و اولیاء هیچ گونه دغدغه و نگرانی نداشته باشند و امتحانات به نحو مطلوب و در کمال صحت و سلامت برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا