فرارو | گران‌ترین سکه را ببینید

یک مجموعه‌دار برای اضافه کردن یک سکه طلای دوهزارسالۀ یونانی به مجموعه خصوصی‌اش، ۶ میلیون دلار در یک حراجی واقع در سوئیس هزینه کرد و به این ترتیب این سکه طلا به گران‌ترین سکه باستانی فروخته‌شده در یک حراجی تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، با توجه به کیفیت و کمیاب بودن این سکه و با در نظر گرفتن این نکته که دیگر سکه‌های مشابه، بیشتر در موزه نگهداری می‌شوند می‌توان میزان ارزشمند بودن این سکه طلا را توجیه کرد.

گران‌ترین سکه را ببینید

این سکه در فاصله ۳۴۰ تا ۳۲۵ پیش از میلاد ضرب شده است و روی یک سمت آن چهره یک «ساتیر»، موجود افسانه‌ای یونانی و بر سمت دیگر آن، تصویر یک شیردال نقش بسته است. به تصویر کشیدن چهره یک ساتیر که موجودی با سر انسان و گوش و دم اسب است می‌تواند به پادشاه «ساتیروس یکم» اشاره داشته باشد.

جزئیات ظریف به‌کاررفته در این سکه باعث شده است متخصصان سکه مطمئن باشند که این سکه را یک استاد قلمزنی خلق کرده است.

این سکه مدت‌ها بخشی از مجموعه موزه دولتی هرمیتاژ (روسیه) بود، اما در سال ۱۹۳۴ به عنوان بخشی از تلاش استالین برای فروش آثار هنری برای جمع‌آوری ارز خارجی برای تأمین مالی رشد صنعتی داخلی فروخته شد. «چارلز ژیله»، یک صنعتگر فرانسوی که مجموعه‌دار کتاب‌های کمیاب، مبلمان و آثار باستانی، از جمله سکه است این سکه را خریداری کرده است.

گران‌ترین سکه را ببینید

پیش‌تر سکه‌ای به نام «Eid Mar» که توسط «بروتوس» به مناسبت مرگ «ژولیوس سزار» در سال ۴۲ پیش از میلاد ضرب شده و در سال ۲۰۲۰ میلادی به قیمت ۴.۲ میلیون دلار فروخته شده بود، به عنوان گران‌ترین سکه تاریخی شناخته می‌شد.

fararu.com لینک خبر

درباره‌ی fastkhabar

همچنین ببینید

کشف ۴۵ کیسه حاوی بقایای اجساد انسان در مکزیک

کشف ۴۵ کیسه حاوی بقایای اجساد انسان در مکزیک

پلیس مکزیک از کشف دست کم ۴۵ کیسه حاوی بقایای اجساد انسان در دره‌ای در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب صحیفه. لایسنس فعال نشده است، برای فعال کردن لایسنس به صفحه تنظیمات پوسته بروید.