ورزشی

مورایس: امیدوارم استقلال قهرمان جام‌حذفی شود!


«ژوزه مورایس» بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل پر از فراز و نشیب در تیم سپاهان، سرانجام به عنوان نایب قهرمانی در لیگ برتر ایران رسید.

دستیار سابق «ژوزه مورینیو» در اولین فصل حضورش در فوتبال ایران با یک کادر پرتغالی، رقابت نزدیکی با پرسپولیس و استقلال داشت. پرسپولیس در نهایت با پیروزی در دربی و ادامه روند بردهایش در هفته‌های پایانی گوی سبقت را از دو تیم دیگر ربود و به مقام قهرمانی دست یافت.

مورایس که با سپاهان هفته‌ها در صدر جدول قرار داشت، با لغزش مقابل ملوان این جایگاه را از دست داد و قهرمانی را به پرسپولیس تعارف زد.

این مربی پرتغالی هرچند با عنوان نایب قهرمانی به کارش در لیگ بیست و دوم ایران پایان داد اما از عملکردش اظهار رضایت می‌کند و از آن ناامید نیست.

مورایس با تاکید بر اینکه این تیم آینده درخشانی خواهد داشت، گفت: سپاهان دیگر از تیمی که فقط فوتبال خوب بازی می‌کند به تیمی تبدیل شده است که حریفان به عنوان یک کاندیدای جدی برای قهرمانی به آن نگاه می‌کنند.

وی ادامه داد: در این فصل پایه‌های مهمی گذاشته شد. رضایت گسترده‌ای در بین هواداران و همچنین در خود باشگاه وجود داشت که باعث شد پیشنهاد تمدید قرارداد را به من بدهند.

این مربی ۵۷ ساله بدون اینکه بگوید تصمیمش در رابطه با این پیشنهاد چه خواهد بود، افزود: سپاهان تیمی است که شرایط و بازیکنان خوبی برای قهرمان شدن دارد. علاوه بر این سپاهان تیمی است که معمولاً ۴۰ یا ۵۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌کشاند؛ در کشوری که مردمش عاشق فوتبال هستند.

مورایس سپس به تمجید از لیگ ایران پرداخت و در ادامه مصاحبه اش با روزنامه «رکورد» پرتغال گفت: هر مربی از اینکه می‌تواند در لیگی مانند ایران حضور داشته باشد احساس خوشحالی و خوشبختی کند؛ رقابت‌هایی که فصل آینده با وجود VAR می‌تواند بیشتر پیشرفت کند. مطمئناً در این صورت تصمیمات درست‌تری گرفته خواهد شد.

این مربی پرتغالی سپس به ریکاردو ساپینتو هموطن خود که هدایت استقلال را بر عهده دارد اشاره کرد و درباره او گفت: ما این فرصت را داشتیم که با هم باشیم، با هم شام بخوریم و برای هم بهترین آرزوها را داشته باشیم.

مورایس تاکید کرد: به ساپینتو گفتم دوست دارم اگر من در لیگ ایران قهرمان نشدم، تو به این عنوان برسی. متاسفانه هیچکدام از ما قهرمان نشدیم ولی استقلال هنوز می‌تواند به فینال جام حذفی برسد. امیدوارم او موفق شود و به عنوان قهرمانی برسد.

سرمربی سپاهان بر روابط خوبش با بازیکن سابق تیم ملی پرتغال پافشاری کرد و افزود: ساپینتو فردی است که برای او احترام قائل هستم و مستحق توجه من است.

258 258

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا