سلامت

نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند

چای یربا میت نوعی چای گیاهی است که منبع بسیار خوبی از فلاونوئیدها، اسیدهای آمینه، ویتامین‌های C، B۱ و B۲ و همچنین مواد معدنی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. این چای سنتی جنوب شرقی آمریکای لاتین می‌تواند کاهش وزن را افزایش دهد.

یربا میت اغلب به‌ عنوان نوشیدنی با انرژی قهوه، طعم ملایم چای سنتی، اجزای شفابخش چای گیاهی و عامل احساس خوب شکلات تعریف شده است. در واقع گیاه یربا مات حاوی کافئین، تئوفیلین و تئوبرومین است که این اجزا محرک‌هایی است که در قهوه، چای و شکلات نیز یافت می‌شود.

علاوه بر این جایگزینی آب با فقط یک نوشابه شیرین می‌تواند منجر به کاهش وزن و بهبود سلامت شود. در واقع نتایج تحقیقات نشان داد که نوشیدن یک پیمانه آب قبل از هر وعده غذایی با کاهش پنج برابری وزن مرتبط است.

نوشیدن آب همچنین سطح گلوکز ناشتا را کاهش می‌دهد که برای کاهش وزن و سلامت عمومی بهتر است. نوشیدن آب یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاهش وزن است که توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که علاوه بر چای، نوشیدن روزانه ۲ لیوان شیر بدون چربی نیز می‌تواند کاهش وزن را ۲ برابر کند. مطالعه روی ۳۲۲ فرد دارای اضافه‌وزن نشان داد کسانی که روزانه ۲ لیوان شیر کم‌چرب می‌نوشند، نسبت به افرادی که حدود نصف لیوان شیر می‌نوشند، کاهش وزن خود را ۲ برابر می‌کنند.

دکتر گرگ میلر، متخصص علوم غذایی و تغذیه انسان در ایالات متحده، اظهار کرد: خبر خوب برای عموم این است که می‌توانید این توصیه‌ها را برای سه وعده لبنیات روزانه دنبال کنید و بدون نگرانی از افزایش وزن اضافی از مزایای تغذیه‌ای آن برخوردار شوید.

اگر برای کاهش وزن کالری خود را کاهش می‌دهید، مهم است که روزانه سه وعده لبنیات برای سلامتی و افزایش تلاش‌های خود برای کاهش وزن دریافت کنید.

دکتر کیه جی دافی، محقق ارشد این تحقیق نیز گفت: نوشیدنی‌هایی مانند چای یربا میت، آب و شیر همگی باعث بهبود عدم استفاده از نوشیدنی‌های شیرین می‌شود.

ما دریافتیم که میان بزرگسالان آمریکایی که روزانه یک وعده نوشیدنی شیرین‌شده با شکر مصرف می‌کنند، جایگزینی آن نوشیدنی با آب، درصد کالری دریافتی از نوشیدنی‌ها را از ۱۷ به ۱۱ درصد کاهش می‌دهد.

حتی کسانی که نوشیدنی‌های شیرین بیشتری در روز مصرف می‌کنند، همچنان می‌توانند از جایگزینی آب سود ببرند و میزان کالری دریافتی از نوشیدنی‌ها را به کمتر از ۲۵ درصد از کالری دریافتی روزانه خود کاهش دهند.

آب خوردن باعث کاهش وزن میشود؟

محققان میگویند آب می تواند به روش های مختلف به کاهش وزن کمک کند. ممکن است اشتهای شما را سرکوب کند، متابولیسم شما را افزایش دهد و ورزش را آسان‌تر و کارآمدتر کند، که همگی می‌توانند به نتایج در مقیاس کمک کنند.افزایش مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی است.

نوشیدن آب بیشتر ممکن است با سیر نگه داشتن شما در بین وعده های غذایی و افزایش تعداد کالری هایی که می سوزانید، برای دور کمر شما مفید باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف آب قبل از غذا می‌تواند باعث موفقیت شما در کاهش کالری و کاهش وزن شود.

مطالعه ای بر روی ۴۸ بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد که کسانی که ۵۰۰ میلی لیتر (۱۷ اونس) آب قبل از غذا می نوشیدند در حالی که رژیم غذایی کم کالری را دنبال می کردند، ۴۴ درصد بیشتر از کسانی که قبل از غذا آب ننوشیدند، طی ۱۲ هفته وزن کم کردند .

نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در هنگام استراحت می شود که تعداد کالری هایی است که هنگام استراحت می سوزانید.

به عنوان مثال، مطالعه ای روی ۲۱ کودک دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف انرژی در حالت استراحت تا ۲۵ درصد به مدت ۴۰ دقیقه پس از نوشیدن ۱۰ میلی لیتر آب سرد به ازای هر کیلوگرم وزن بدن افزایش می یابد

چای باعث لاغری می شود؟

تحقیقات نشان می دهد که چای ممکن است نقش مستقیمی در کاهش وزن نیز داشته باشد. کوزیک می‌گوید: «چای‌ها حاوی کاتچین هستند که می‌توانند با تحریک بدن برای شکستن سریع‌تر چربی‌ها و سوزاندن کالری بیشتر، متابولیسم را افزایش دهند.

چای سیاه یک کاهش دهنده چربی است که می تواند به کاهش وزن به طور طبیعی به ما کمک کند، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که نوشیدن آن در ساعات خاصی از روز ممکن است مفیدتر باشد.

نوشیدن چای سیاه نقش مستقیمی در کاهش وزن دارد.

نوشیدن چای سیاه را در صبح توصیه می کنیم تا از عملکرد آنتی اکسیدان های آن که به لطف پلی فنول ها و کاتچین های موجود در آن به پاکسازی بدن و دفع سموم کمک می کند، نهایت استفاده را ببرید. مصرف آن در صبحانه می تواند به فعال کردن و بیدار کردن متابولیسم کمک کند.

از آنجایی که چای سیاه یکی از بهترین چای ها برای هضم غذا است، نوشیدن یک فنجان ۳۰ دقیقه بعد از صبحانه و ناهار به هضم بهتر غذا کمک می کند.

اگر به کافئین حساس هستید، بهتر است از نوشیدن چای سیاه در بعد از ظهر خودداری کنید. اگرچه چای حاوی کافئین کمتری نسبت به قهوه است، اما می تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد. تحقیقات زیادی نشان داده است که خواب خوب برای سلامت عمومی مهم است و بر وزن تأثیر دارد.

نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند

قهوه لاغر می کند؟

گفته شده است که کافئین میزان متابولیسم شما را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش می دهد. هر چه میزان متابولیسم شما بیشتر باشد، سوزاندن چربی برای شما آسان تر است. بنابراین اگر می خواهید وزن کم کنید این اساساً نوشیدن قهوه گزینه طلایی است.

یک مطالعه آزمایشگاهی که در سال ۲۰۱۲ در Food & Function منتشر شد، نشان داد که کافئین باعث افزایش گرمازایی (فرآیند تولید گرما در بدن) می شود. هرچه بدن شما گرمای بیشتری تولید کند، کالری بیشتری می سوزانید (و سریعتر به اهداف کاهش وزن خود می رسید).

نوشیدن قهوه باعث میشود کالری بیشتری بسوزانید.

کافئین به شما انرژی زیادی می دهد و بدن را وادار می کند تا به جای ذخایر محدود کربوهیدرات در عضلات، ذخایر چربی بیشتری بسوزاند. وقتی قهوه ۳۰ دقیقه قبل از ورزش می نوشید، عملکرد شما را بهبود می بخشد و به شما این احساس را می دهد که می توانید برای مدت طولانی تری سخت تر ادامه دهید. به این ترتیب در طول تمرین کالری بیشتری می سوزانید و سریعتر وزن کم می کنید. بسیاری از مردم قهوه ما را به شیک های پروتئینی قبل از تمرین خود اضافه می کنند یا فقط آن را سیاه می نوشند. نوشیدن قهوه سیاه قبل از هر گونه فعالیت بدنی می تواند کالری سوزانده شده بالاتری را هم در حین و هم بعد از تمرین و همچنین استفاده از اسیدهای چرب برای انرژی هوازی بهبود بخشد.

نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند

شیر خوردن باعث کاهش وزن میشود؟

شیر می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد و شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه دارد. کلسیم در شیر فراوان است. متابولیسم را تقویت می کند که در نهایت منجر به کاهش وزن می شود. اسموتی شیر و موز منبع عالی پروتئین، کلسیم، فیبر و پتاسیم است.

آیا آب خوردن چربی بدن را می سوزاند؟

آب برای سوزاندن چربی ضروری است. نوشیدن آب کافی برای سوزاندن چربی غذا و نوشیدنی و همچنین چربی های ذخیره شده ضروری است. یک بررسی کوچک در سال ۲۰۱۶ نشان داد که افزایش مصرف آب منجر به افزایش لیپولیز و کاهش چربی در مطالعات حیوانی می شود.

به طور کلی، شما باید نیمی از وزن بدن خود را بر حسب اونس آب مصرف کنید. بنابراین، فردی با وزن ۸۱ کیلو گرم پوند باید حدود دو و نیم لیتر در روز را هدف قرار دهد.

آیا آب سرد چربی های شکم را می سوزاند؟

تحقیقات جدید می گوید بله. یک مطالعه جدید نشان می دهد که حمام یخ ممکن است به سوزاندن چربی بدن کمک کند. همچنین به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض آب سرد از مقاومت به انسولین و دیابت محافظت می کند.

برای کاهش وزن چقدر آب بنوشم؟

بر اساس مطالعات، ۱ تا ۲ لیتر آب در روز برای کمک به کاهش وزن کافی است، به خصوص زمانی که قبل از غذا مصرف شود.ابزار نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند تصویربزارک نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند تصویرابزارک نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند.

نوشیدنی هایی که کاهش وزن را ۴ برابر می‌کند

۲۳۳۲۳۶

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا