دسته‌بندی نشده

کوهن: اسرائیل با لحاظ نفوذ روسیه در خاورمیانه از اوکراین حمایت اخلاقی می‌کند

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این رژیم با در نظر گرفتن نفوذ روسیه در خاورمیانه و منافع اقلیت یهود در این کشور، از اوکراین حمایت اخلاقی می‌کند.

به گزارش ایسنا، الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به روزنامه اورشلیم پست گفت، دیدار او با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هنگام سفر به کی‌یف بسیار جالب بود، زیرا زلنسکی در پیامی نوشت که “از روابط بین اوکراین و اسرائیل بسیار راضی است.”

وی درباره اینکه سفرش به کی‌یف بیانگر رویکرد جدید رژیم صهیونیستی است یا خیر، گفت، دولت رژیم صهیونیستی از اوکراین در نهادهای بین‌المللی حمایت کرده است، “اما من معتقدم این سفر هویت و همبستگی ما با اوکراین را افزایش می‌دهد”.

کوهن گفت: روسیه یک بازیگر در خاورمیانه است و صدها هزار یهودی در این کشور زندگی می‌کنند، بنابراین ما ضمن حفظ منافع امنیتی خود و منافع جامعه یهودی در روسیه، موضع اخلاقی خود را در حمایت از اوکراین ابراز می‌کنیم.

وی افزود، رژیم صهیونیستی با غرب است‌ و تنها طرفی در خاورمیانه است که وزیر خارجه خود را به کی‌یف فرستاد و این مفهوم دارد. واضح است که رژیم صهیونیستی از موضع زلنسکی درباره توافق صلح، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین حمایت می‌کند. سربازان صهیونیستی و اوکراینی در حال حاضر با یکدیگر برای نصب سیستم هشدار ضد موشکی در اوکراین همکاری می‌کنند.

در همین زمینه، این روزنامه خاطرنشان کرد: «اسرائیل در حال تلاش برای صادرات گاز به اروپا و بازاریابی صنعت نظامی خود در سراسر این قاره است. کوهن اخیرا به سوئد رفت که به دنبال پیوستن به ناتو است و بنابراین باید هزینه‌های نظامی خود را از ۰.۴٪ به ۲٪ افزایش دهد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا