جامعه و فرهنگ

آتش‌سوزی تله کابین نمک آبرود مهار شد


مهرداد خزایی پول روز سه شنبه افزود: نیمه شب گذشته -دوشنبه- به دلیل سهل انگاری و بی‌دقتی مسافران و گردشگران، آتش‌سوزی سطحی در بین دستگاه خط یک و ۲ تله کابین نمک آبرود رخ داد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران افزود: آتش سوزی در حد لاشه برگ‌ها و در سطح پنج هزار مترمربع بوده و به درختان آسیبی نرسیده است.

خزایی پول گفت: به دلیل شدت وزش باد و صعب العبور بودن منطقه، شاهد پراکندگی و تشدید آتش‌سوزی بودیم که با حضور به موقع نیرو‌های منابع طبیعی شهرستان‌های چالوس، عباس آباد، کلاردشت و نیرو‌های شرکتی نمک آبرود، عملیات اطفاء حریق انجام شد.

وی از مسافرین و مردم خواست وقوع هرگونه آتش‌سوزی را با شماره تلفن‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند.

ز هفته گذشته تاکنون چهار مورد آتش سوزی در جنگل‌های غرب مازندران رخ داده که تاکنون بیش از یک هکتار از عرصه در آتش سوخته است.

حوزه منابع طبیعی نوشهر ـ رویان با ۱۶۸ هزار هکتار گستره دارای ۹۰ هزار هکتار جنگل و ۳۵ هزار هکتار مرتع است و مجموع گستره آبادی‌ها و مستثنیات آن نیز در حدود ۴۳ هزار هکتار برآورد می‌شود.

مازندران دارای ۲ حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یکی در ساری مرکز این استان و دیگری نیز در نوشهر غرب مازندران است.

حوزهٔ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل، مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد. شهرستان‌های نور، نوشهر، چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر و کلاردشت از نظر حوزه منابع طبیعی زیر پوشش حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر هستند.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا