جامعه و فرهنگ

آغاز به‌کار رویداد آموزشی – تولیدی کمیک دفاع مقدس استان کرمان در رفسنجان


ایسنا/کرمان در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر نخستین رویداد آموزشی – تولیدی کمیک (داستان مصور) دفاع مقدس به همت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان در رفسنجان آغاز به کار کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان شامگاه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویداد آموزشی – تولیدی «تفحص» با موضوع دفاع مقدس و در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر به مدت سه روز در بزرگترین خانه خشتی جهان(خانه حاج آقا علی رفسنجان) برپاست.

سرهنگ محمود مهدوی با بیان اینکه فراخوان رویداد در روزهای گذشته منتشر و علاقمندانی از سراسر استان کرمان در آن ثبت نام کردند، افزود: در حال حاضر ۳۰ نفر از نویسندگان و تصویرگران جوان استان با حضور در کارگاهی سه روزه، اصول و قواعد تولید کمیک را به طور عملی تجربه می‌کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه از آثار برتر تولیدی با اهدای جوایز نقدی تجلیل خواهد شد، ادامه داد: آثار تولیدی این رویداد در فرآیند نشر به صورت کتاب و در فضای رسانه‌ای منتشر خواهند شد.

وی با بیان این‌که رویداد «تفحص» به صورت فصلی ادامه خواهد داشت، ادامه داد: انتقال مفاهیم دفاع مقدس، به تصویر کشیدن حماسه آفرینی رزمندگان و معرفی شخصیت و سیره والای شهدای لشکر ۴۱ ثارالله از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

به گزارش ایسنا، نخستین رویداد آموزشی – تولیدی کمیک (داستان مصور) دفاع مقدس استان کرمان از ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت در خانه حاج آقا علی رفسنجان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا