جامعه و فرهنگ

آلودگی هوا ادارات این استان را تعطیل کرد

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شرایط اضطرار آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها موجب تعطیلی ادارات این استان در روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، علیرضا محرابیان یکشنبه شب در گفتگو با ایرنا، افزود: این تصمیم توسط کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی و به دلیل تداوم شرایط ناسالم کیفی هوا و پیرو هشدار سطح نارنجی شماره ۱۱ اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک، کاهش دید افقی، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی و همچنین ضرورت مدیریت مصرف انرژی، اتخاذ شد.

وی بیان کرد: این تعطیلی شامل ادارات استان مرکزی به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری و کشیک هستند می‌باشد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اضافه کرد: بانک‌های استان نیز به‌جز شعب کشیک، فردا دوشنبه ۱۸ تیرماه تعطیل است.

محرابیان اظهار کرد: امتحانات دانشگاه‌ها فردا (دوشنبه) برقرار است.

وی عنوان کرد: درخواست می‌شود اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز در این زمینه همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: کلاس‌های کلیه مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیر دولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی تعطیل است.

محرابیان، ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، به‌منظور کاهش اثرات گرد و خاک، عنوان کرد: متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهر‌ها مستقرند و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام می‌کنند و توزیع ماسک نیز در این میادین صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشا گرد و خاک نیز فردا (دوشنبه) تعطیل است و ادارات محیط زیست و صمت ملزم به نظارت بر این واحد‌ها هستند.

وی تاکید کرد: هرگونه فعالیت ورزشی در فضا‌های باز در سطح شهر‌ها ممنوع است و اداره‌کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

محرابیان گفت: تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت باید در آماده‌باش کامل باشند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۱۲ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا