تکنولوژِی

آیفون ۱۵ پرو مکس در تست دوام باتری رقبا را شکست داد

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ شاید از نظر فرایند تولید یک نسل از چیپ ۳ نانومتری A۱۷ پرو اپل عقب‌تر باشد، اما نتایج بنچمارک‌ها عملکرد بهتر آن در تست تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای را نشان داده بودند. با‌این‌وجود، اکنون تست عمر باتری دستگاه‌های مجهز به این دو تراشه توسط یک کانال یوتوب منتشر شده است که بهره‌وری انرژی بالاتر چیپ ۳ نانومتری اپل را نشان می‌دهد.

به گزارش دیجیاتوريا، کانال یوتوب TechDroider چند گوشی پرچمدار را از نظر عمر باتری تست کرده است، اما دو مدلی که شاید بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌اند، آیفون ۱۵ پرو مکس و شیائومی ۱۴ پرو هستند که به بهترین چیپست‌های موبایل فعلی، یعنی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و A۱۷ پرو مجهز شده‌اند.

عملکرد اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و A۱۷ پرو

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در مقابل A۱۷ پرو: آیفون ۱۵ پرو مکس در تست دوام باتری رقبا را شکست داد

هر دو گوشی با نرخ تازی‌سازی ۱۲۰ هرتز آزمایش شده‌اند که البته باید اشاره کرد که آن‌ها دارای رزولوشن‌های متفاوتی هستند که قابل تغییر نیست. همچنین شیائومی ۱۴ پرو دارای یک باتری ۴۸۸۰ میلی‌آمپرساعتی است، درحالی‌که آیفون ۱۵ پرو مکس به یک سلول ۴۴۴۱ میلی‌آمپرساعتی مجهز شده است.

با وجود این موارد، پرچمدار اپل با مدت‌زمان ۱۱ ساعت و ۵۴ دقیقه، درزمینه تست عمر باتری برترین گزینه در بین ۶ دستگاه این آزمایش بوده و جایگاه اول را تصاحب کرده است. شیائومی ۱۴ پرو مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۳ نیز با ۱۰ ساعت و ۲۴ دقیقه در جایگاه دوم قرار گرفته است.

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در مقابل A۱۷ پرو: آیفون ۱۵ پرو مکس در تست دوام باتری رقبا را شکست داد

گلکسی اس ۲۳ اولترا با اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی خود در این تست توانست ۱۰ ساعت و ۵ دقیقه دوام بیاورد که این موضوع نشان می‌دهد چیپست‌های کوالکام مانند همیشه کارآمد هستند؛ اما نه به اندازه A۱۷ پرو.

با وجود این نتایج، می‌توانیم بگوییم که آیفون ۱۵ پرو مکس درحال‌حاضر از نظر دوام باتری، پادشاه پرچمداران محسوب می‌شود و پس از آن شیائومی ۱۴ پرو نیز عملکرد بسیار خوبی دارد.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا