دسته‌بندی نشده

اسکار سینمای ایتالیا به «هشت کوه» رسید


آفتاب‌‌نیوز :

فیلم «هشت بهشت» ساخته مشترک «فلیکسون گرینینگن» و «شارلوت واندرمیرش» جایزه بهترین فیلم، فیلمنامه غیراصلی، تصویربرداری و صدا را از جوایز سالانه آکادمی فیلم ایتالیا کسب کرد.

به گزارش ورایتی،  این فیلم که اکران موفقی در سینماهای هنری آمریکا داشته روایتگر دوستی چند دهه‌ای بین دو پسر ایتالیایی به نام های پیترو و برونو است که یکی از شهر و دیگری یک پسر چوپان از آلپ است.

از آنجایی که کارگردانان این فیلم بلژیکی و غیرایتالیایی هستند، کسب جایزه بهترین فیلم از آکادمی سینمای ایتالیا موفقیت بزرگی برای این فیلم محسوب می‌شود.

در سایر بخش‌ها، «شب بیرونی» ساخته «مارکو بلوکیو» که یک مینی‌سریال درباره ربودن و ترور «آلدو مورو» نخست‌وزیر سابق ایتالیا در سال ۱۹۷۸ توسط بریگادهای سرخ است، برنده بهترین جایزه کارگردانی و همچنین بهترین بازیگر مرد برای «فابریزیو گیفونی» بازیگر نقش مورو به ارمغان آورد. این فیلم جایزه بهترین تدوین و چهره‌پردازی را نیز به خانه برد.

فیلم سینمایی «سپتامبر» ساخته «جولیا لوئیز اشتایگروالت» نیز علاوه بر کسب جایزه بهترین کارگردانی فیلم اول، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای «باربارا رونکی» شد و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن نیز به ترتیب به «فرانچسکو دلیوا» (نوستالژی) و «امانوئلا فانلی» (سیسیتا) رسید.

«فبلمن‌ها» ساخته »استیون اسپیلبرگ» هم جایزه بهترین فیلم خارجی را از جوایز سینمایی آکادمی فیلم ایتالیا (دیوید دی دوناتلو) دریافت کرد.

امسال جایزه ویژه دیوید دی دوناتلو به «ایزابلا روسلینی» بازیگر ۷۰ ساله ایتالیایی-آمریکایی اعطا شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا