جامعه و فرهنگ

اعلام زمان قطعی نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم


رضامراد صحرایی اظهار داشت: نتیجه امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم که پیش از این قرار بود ۱۶ تیرماه منتشر شود، بعد از برگزاری کنکور سراسری و در روز شنبه ۲۳ تیرماه اعلام می‌شود.

به گزارش برنا، وی در حاشیه بازدید از نوبت دوم کنکور سراسری در دانشگاه علم و صنعت، بیان کرد: نتیجه امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم که پیش از این قرار بود ۱۶ تیرماه منتشر شود، بعد از برگزاری کنکور سراسری و در روز شنبه ۲۳ تیرماه اعلام می‌شود.

وزارت آموزش و پرورش ۱۷ تیرماه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نتایج اولیه امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ پس از کنکور اعلام می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، طبق اعلام قبلی مبنی بر اعلام نتایج اولیه آزمون‌های نهایی پایه دوازدهم از روز شنبه ۱۶ تیر که مقرر بود به تدریج اعلام شود، نظر به تصحیح قریب به اتفاق پاسخ‌برگ‌های شرکت کننده در این آزمون ها، لیکن بنابر درخواست متواتر دانش آموزان، اولیا، مدیران مدارس و معلمان مبنی بر تعویق اعلام نتایج تا بعد از برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم، مراتب در جلسه ستاد عالی آزمون‌ها که روز گذشته برگزار شد، مطرح و پس از هماهنگی با سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مصوب شد.

آزمون‌های نهایی خرداد دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه بر اساس اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش قرار بود از ۳۰ اردیبهشت آغاز شود، اما پس از چند روز تاخیر، از روز پنجم خرداد با حضور حدود ۲ میلیون داوطلب کلید خورد و برای پایه دهم و دوازهم تا پایان خرداد و پایه یازدهم تا چهارم تیر ادامه داشت.

امسال امتحانات سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه و دروس ریاضی و علوم پایه ششم و علوم، ریاضی و فارسی پایه نهم متوسطه به صورت نهایی برگزار شد.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا