تکنولوژِی

بررسی چالش‌های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت


مدیر ترویج صنعتی ستاد نانو از بررسی چالش‌های توسعه صنعت میکروالکترونیک در نشست فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری میکرو الکترونیک و نیمه هادی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی کدخدایی امروز در نشست فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری میکرو الکترونیک و نیمه هادی که در فبگاه صنعت،  معدن و تجارت برگزار شد، گفت: با واگذاری ماموریت «توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های میکرو» به ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو، برنامه‌ها و اقدامات متنوعی با تمرکز بر حوزه میکروالکترونیک و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست‌بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک و نیمه‌هادی و نیز ارتقای مشارکت و هماهنگی بازیگران آن شروع شد. 

وی افزود: در این راستا تعاملات متعددی با فعالان این حوزه از قبیل محققان، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، شرکت‌های صنعتی و تجاری، نهادهای حمایتی و تامین‌کننده زیرساخت‌ها، برقرار و سلسله نشست‌هایی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور در این حوزه و همفکری برای اجرای هماهنگ برنامه‌های توسعه این فناوری برنامه‌ریزی شده است. 

کدخدایی با اشاره به برگزاری این نشست، گفت: این گردهمایی اولین نشست از این نوع با مشارکت نهادهای فعال در کشور و به صورت مشترک توسط ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت (معاونت هماهنگی و محیط کسب‌وکار) است.

مدیر ترویج صنعتی ستاد نانو و میکرو، گفت: در این نشست در خصوص محورهایی چون توسعه زنجیره ارزش فناوری‌های میکروالکترونیک و نیمه‌هادی، طراحی بدون کارخانه؛ ضرورت، توانمندی‌ها و برنامه‌ها، پردیس میکروالکترونیک و فوتونیک ایران؛ زیرساخت پیشرو و چالش‌ها و فرصت‌ها؛ راهکارها و اولویت‌ها بحث و تبادل نظر خواهد شد.

انتهای پیام

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا