جامعه و فرهنگ

بهره برداری از ۲۱۲۶پروژه ورزشی در دولت سیزدهم 


ایسنا/خراسان شمالی وزیر آموزش و پرورش گفت: در دو سال دولت سیزدهم یک پروژه بزرگ ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی آغاز شد که بر مبنای آن ساخت ۲۱۲۶ فضای ورزشی درون مدرسه ای از جمله چمن مصنوعی تا باشگاه های کوچک هدف گذاری شد.

رضا مراد صحرایی در مراسم افتتاح پروژه های آموزش و پرورش ۱۹ آبان ماه در خراسان شمالی، افزود: شهریور ماه امسال ساخت دو هزار فضای ورزشی محقق شد و در ادامه این طرح، چند هزار پروژه دیگر نیز آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در شش ساعت باید دانش آموزان تربیت شوند تا آماده نقش آفرینی و ساختن ایران آباد باشند که یکی از این شش ساعت تربیت زیستی و بدنی به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در خراسان شمالی در طرح شهید سلیمانی ۴۶ زمین چمن مصنوعی تحویل مدارس شد در حالیکه قبل از آن هر سال یک پروژه افتتاح می شد.

مراد صحرایی با بیان اینکه ۳۲۲ پروژه با ۳۶۰ هزار متر مربع تحویل مدارس شده است، افزود: چهل استخر در کل کشور ساخته شده است که ۲۳ استخر دیگر نیز در حال آماده سازی است.

وی خاطرنشان کرد: از این نوع استخر افتتاح شده در شهر آشخانه در خراسان شمالی با این نوع امکانات در سطح کشور فقط ۱۰۰ استخر وجود دارد .
وی تاکید کرد: عزم انقلاب و نظام، برقراری عدالت و توجه به مناطق محروم است.

انتهای پیام

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا