جامعه و فرهنگ

ترافیک فوق سنگین در ورودی‌های شرقی پایتخت


فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون ترافیک پرحجم و سنگین در محور‌های هراز و فیروزکوه و ترافیک فوق سنگینی را در ورودی‌های شرقی پایتخت شاهد هستیم.

به گزارش فارس، ایرج کهریزی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگاران در پردیس در خصوص اوضاع ترافیکی محور‌های هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم در شرق استان تهران، اظهار کرد: عبور وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز سنگین و پرحجم درجریان است، اما در برخی مناطق این محور مانند مشاء و پیست آبعلی با پس زدگی بار ترافیکی روبرو هستیم.

وی گفت: در حال حاضر بار ترافیک فوق سنگین به همراه پس زدگی چندین کیلومتری بار ترافیکی از شمال به جنوب محور قدیم جاجرود، خروجی آزادراه تهران_پردیس، محدوده شهر گیلاوند و مهرآباد رودهن وجود دارد.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه سنگین و پرحجم درجریان بوده و در برخی نقاط این محور با افزایش ترافیک و پس زدگی بار ترافیکی روبرو هستیم، اما هموطنان به مرور در حال عبور از این محور مواصلاتی کشور هستند.

کهریزی با بیان اینکه حادثه خاصی در محور‌های شرق استان رخ نداده، تاکید کرد: عبور و مرور وسایل نقلیه از دو دولاین رفت و برگشت محور امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم به دلیل بزرگراهی بودن، روان و عادی درجریان بوده و هم وطنان بدون گره ترافیکی در حال عبور از این مسیر‌ها هستند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به عوامل پلیس راه در سطح محور‌ها حاضر بوده و نسبت به روانسازی ترافیک اقدام میکنند، تاکید کرد: هموطنان میبایستبا مدیریت زمان سفر، بازگشت از مسافرت خود را مدیریت کرده تا با ترافیک‌های سنگین و فوق سنگین مواجه نشده و چندین برابر زمان معمول را برای عبور از این محور‌ها صرف نکنند.

کهریزی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در ۲۰ کیلومتری مقاصد مسافران رخ میدهد، اذعان کرد: هم وطنان میتوانند با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودرو‌های جلویی، استراحت کافی قبل و در حین مسافرت، صبر و شکیبایی در هنگام رانندگی، همچنین با رعایت حقوق شهروندی سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر مسافران عبوری رقم بزنند.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا