اخبار ایران و جهان

تصاویر| ساحل بنود پذیرای گردشگران نوروزی


تصاویر| ساحل بنود پذیرای گردشگران نوروزی

آفتاب‌‌نیوز :

روستای بنود را بیشتر به خاطر ساحل صخره‌ای و باصلابت آن می‌شناسند، فاصله روستا با دریا خیلی کم است، اما دریا از روستا دیده نمی‌شود و برای رسیدن. ساحل تا ساحل باید جاده پر پیچ و خمی را بگذرانید.

بنود دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش گردشگری است ولی زیر ساخت‌های مورد نیاز در این روستا ایجاد نشده و راه دسترسی به ساحل یکی از مشکلات اساسی روستای بنود است.

نکته جالب در مورد این روستا این است که ساحل آن میزبان ساخت فیلم محمد رسول الله بوده است که لوکیشن‌های فیلم در حال حاضر از بین رفته و تخریب شده است ولی یکی از دلایل علاقه گردشگران به این ساحل بکر و زیبا را می‌توان غارهایی دانست که دهانه‌ای رو به دریا و ساحل دارند.

برای رسیدن به غارها باید از تپه کوچکی بگذرید. در واقع، بعد از بالا رفتن و سپس پایین آمدن از سمت دیگر تپه، می‌توانید غار را ببینید. اگر وارد غار شوید، به غار بزرگ‌تری خواهید رسید که دارای دو دهانه است. جایی که موج‌های ساحل و نور خورشید در پیش رویتان قرار دارد و بی شک شگفتی عجیبی را برایتان رقم خواهد زد.

یکی سواحلی که لاکپشت‌های کمیاب و در معرض انقراض پوزه عقابی برای تخم‌ریزی انتخاب می‌کنند، ساحل بنود است. اغلب افراد بندر مقام را به عنوان زیستگاه لاکپشت پوزه عقابی می‌شناسند، در حالی که در بسیاری از سواحل خلیج فارس از جمله ساحل بنود، این لاکپشت‌ها ساکن هستند.

لاک‌پشت‌های پوزه عقابی که در فهرست گونه‌های در معرض انقراض قرار دارند، با ورود به سواحل خلیج فارس برای تخم‌گذاری دچار مشکل شده و اکثر تخم‌ها و بچه‌های تازه متولدشده آنها با ورود گردشگران و خودروها به ساحل در زیر پای آنها از بین می‌روند.

این لاک‌پشت‌ها، خزنده‌هایی همه‌چیز خوار هستند که حدود ۴۰ تا ۵۰ سال عمر می‌کنند و اکثر عمرشان را در آب‌های اقیانوس می‌گذرانند.

ساحل بنود در مجاورت روستای بنود و در ۳۵ کیلومتری عسلویه استان بوشهر قرار دارد. این ساحل زیبا در جنوبی‌ترین نقطه از استان بوشهر جای گرفته است و در ۶ کیلومتری چاه مبارک شهرستان عسلویه قرار دارد.

 

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا