تکنولوژِی

(تصویر) رونمایی از هواپیمای بدون سرنشین مافوق صوت

استارت آپ آمریکایی «هرمئوس» از یک هواپیمای پر سرعت و بدون سرنشین خود به نام Quarterhorse Mk۱ رونمایی کرد.

به گزارش تابناک، به گفته شرکت سازنده این هواپیما گامی در جهت دستیابی به هدف طولانی مدت ساخت نخستین هواپیمای چندبار مصرف مافوق صوت است.

Quarterhorse Mk۱ نخستین هواپیمای هرمئوس خواهد بود که در آسمان پرواز خواهد کرد. قرار است پرواز‌های آزمایشی با هدف تست توانایی‌های آن برای بلندشدن از زمین و فرود با سرعت بالا در مقر «ادواردز ایرفورس» در اواخر ۲۰۲۴ میلادی انجام شود.

این شرکت با واحد نوآوری دفاعی (DIU) همکاری می‌کند تا قابلیت‌های هواپیمای پر سرعت را با کمک نمونه اولیه آن نشان دهد. همچنین هرمئوس اعلام کرده سال گذشته در همین راستا قراردادی چندساله با DIU امضا کرده است.

هواپیمای بدون سرنشین مافوق صوت

جدیدترین هواپیمای شرکت Mk۱ نام دارد که دومین نسخه ٖ Quarterhorse است. این هواپیما یک پلتفرم تست با سرعت بالا است که شرکت برای دستیابی به اهدافش جهت نمایش قابلیت‌های پرواز نزدیک مافوق صوت تا ۲۰۲۶ میلادی، آن را توسعه داده است.

Mk۱ در کارخانه هرمئوس در آتلانتا رونمایی شده است. این شرکت تست‌های زمینی نسخه قدیمی‌تر هواپیما (Quarterhorse Mk۰) را سال گذشته انجام داده است. Mk۱ نخستین هواپیمای هرمئوس است که در آسمان پرواز خواهد کرد.‌ای جی پیلیکا بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی هرمئوس در پلتفرم ایکس جزئیاتی در این باره را منتشر کرد. او نوشت: ما این هواپیما را از صفر تا ۱۰۰ طی ۲۰۴ روز طراحی کردیم و ساختیم. این درحالی است که مدت زمان استاندراد برای این فرایند حدود ۱۴۰۰ روز یا ۳.۵ سال است.

شرکت سازنده تصمیم دارد دو نمونه اولیه از هواپیمای مافوق صوت را بسازد که یکی از آن‌ها پهپادی به نام Darkhorse است که چند ماموریت را انجام می‌دهد و برای تامین نیاز‌های دفاعی به کار می‌رود. نمونه دیگر یک هواپیمای مسافری است.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا