تکنولوژِی

تقویت سیستم انتقال حرارت آیفون ۱۶

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آیفون ۱۵ بیش از اندازه داغ‌شدن آن‌ها بود که کاربران زیادی پس از عرضه پرچمداران اپل درباره آن شکایت کرده بودند. در نهایت یک آپدیت نرم‌افزاری این مشکل را برطرف کرد. حالا در گزارش‌های جدیدی گفته‌شده که اپل از هم‌اکنون در تلاش است تا از وقوع این مشکل برای آیفون ۱۶ جلوگیری کند و ظاهراً به سراغ رویکرد‌های سخت‌افزاری رفته است.

به گزارش دیجیاتو، مدل‌های آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو تا قبل از انتشار آپدیت iOS ۱۷.۰.۳ تا حد بسیار زیادی گرم می‌شدند و در شرایطی که اکنون وارد بازار شده‌اند، اپل نمی‌تواند سخت‌افزار آن‌ها را تغییر دهد. اما حالا در گزارش جدیدی گفته‌شده که اپل روی یک هیت سینک گرافنی و قاب باتری فلزی برای انتقال حرارت بهتر آیفون ۱۶ کار می‌کند.

گوشی‌های آیفون بسیار کوچک هستند و به همین دلیل در طول فرآیند ساخت، فضای زیادی برای بهره‌مندی از هیت سینک‌های ضخیم یا سنگین در آن‌ها وجود ندارد. با این حال، استفاده از گرافن توسط اپل برای ساخت هیت سینک انتخاب بسیار مناسبی است، زیرا رسانایی حرارتی آن ده برابر بیشتر از مس است. گرافن از مکانیسم خنک‌کننده فعلی بهتر عمل می‌کند، بنابراین به آیفون اجازه می‌دهد تا گرمای بیشتری را دفع کند.

گوشی‌های آیفون فاقد فن هستند، بنابراین گرما باید از طریق قاب دستگاه با کمک یک سیستم انتقال حرارت غیرفعال به هوا پراکنده شود. هیت سینک‌ها دقیقاً همین کار را انجام می‌دهند.

اپل تاکنون راه‌های زیادی را برای خنک‌کردن گوشی‌های آیفون بررسی کرده، اما به‌جز استفاده از هیت سینک تغییر زیادی را اعمال نکرده است. «مینگ-چی کو» تحلیلگر معروف اپل زمانی گفته بود که این شرکت برای خنک سازی آیفون احتمالا آن را به محفظه بخار مجهز می‌کند و در پتنت‌هایی به استفاده از آهنربا به‌عنوان راه‌حل اشاره شده بود.

در حالی که این رویکرد‌های مقرون‌به‌صرفه نیستند و به تغییرات اساسی در طراحی آیفون نیاز دارند، گرافن می‌توان راه‌حل مناسبی برای بیش از اندازه داغ‌شدن آیفون ۱۶ باشد. البته اگر این گزارش صحت داشته باشد.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا