جامعه و فرهنگ

جشنواره استانی قصه‌گویی کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود


ایسنا/مازندران هم‌زمان با بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی؛ جشنواره استانی قصه‌گوی کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به برگزاری بیست و پنجمین دوره از جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، جشنواره استانی ویژه مازندران ۳۰ آبان تا یکم آذر ماه به مدت دو روز در شهرستان چالوس برگزار می‌شود.

حامد فاضلی کبریا با اعلام اینکه بیش از ۳۵۰ قصه‌ در بخش‌ها و گروه‌های مختلف سنی به دبیرخانه جشنواره در مازندران رسیده است، افزود: پس از داوری آثار رسیده، ۴۸ قصه‌گو به بخش جشنواره استانی راه یافتند که طی این دو روز در چالوس قصه‌خواهند گفت تا برگزیدگان، برای رقابت در بخش منطقه‌ای تعیین شوند.

رییس جشنواره قصه‌گویی مازندران با اشاره به  بخش‌ها و گروه‌های سنی شرکت کننده در بخش استانی جشنواره تصریح کرد: در بخش آیینی و سنتی( دختران و پسران ) ۶ قصه‌گو آیینی و سنتی(زنان و مردان) ۴ قصه‌گو، بخش سردار سلیمانی ۳ قصه‌گو، بخش غزه ۳ قصه‌گو، بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها ۳ قصه‌گو، بخش مدرن و کلاسیک (دختران و پسران) ۸ قصه‌گو، بخش مدرن کلاسیک (زنان و مردان) ۱۵ قصه‌گو، بخش زبان اشاره ۴ قصه‌گو و در بخش تکیه بر لبخند ۲ قصه‌گو در چالوس با هم به رقابت می‌پردازند تا از این میان ۱۶ قصه‌گو با رای هیات داوران به مرحله بعدی برای انتخاب و ورود به مرحله بین‌الملل معرفی شوند.

قابل ذکراست، جشنواره استانی قصه‌گویی طی روزهای ۳۰ آبان صبح از ساعت ۸:۳۰ دقیقه تا ۱۱:۳۰ دقیقه و عصر از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه تا ۱۷ و یکم آذرماه  صبح از ساعت ۸:۳۰ دقیقه تا ۱۱:۳۰ دقیقه و اختتامیه جشنواره از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در کانون پرورش فکری شماره ۲ چالوس به نشانی: خیابان دکتر شریعتی، شمال آباد برگزار می‌شود.

انتهای پیام

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا