اخبار ایران و جهان

در جلسه پیگیری پروژه‌های مشترک با کشور‌های خارجی چه گذشت؟

در جلسه پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های مشترک همکاری با کشور‌های خارجی اعلام شد، در ۸۰۰ مذاکره انجام شده با سران کشور‌های خارجی تاکنون ۲۵۰ تفاهم نامه، ۱۷۶ توافق نامه و ۱۲۱ قرارداد در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.

در جلسه پیگیری پروژه‌های مشترک با کشور‌های خارجی چه گذشت؟

آفتاب‌‌نیوز :

«محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور در این جلسه که معاونین وزارتخانه‌های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به موفقیت سیاست خارجی دولت سیزدهم در گسترش ارتباطات و دیپلماسی بین المللی تأکید کرد: در این دولت با کشور‌های همسو، همسایگان و مستقل روابط بسیار مستحکمی برقرارشده است و همچنین عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های مهم بین المللی امکانات و ظرفیت‌های فوق العاده‌ای است که باید وزارتخانه‌های ذیربط تفاهم ها، توافق‌ها و قرارداد‌های سفر‌های خارجی رئیس جمهور را پیگیری و عملیاتی نمایند.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: یک طرف مهم مذاکرات رئیس جمهور و مقامات دولتی با سران سایر کشورها، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها هستند که معاونین مربوطه برای پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های مشترک همکاری با کشور‌های خارجی مسئولیت جداگانه و ویژه‌ای برای عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته با کشور‌ها را دارند.

مخبر از معاونین وزارتخانه‌های پیگیر طرح‌های مشترک همکاری با کشور‌های خارجی خواست تا ظرف ده روز آینده در یک برنامه عملیاتی زمانبندی شده تمامی توافق ها، تفاهم‌ها و قرارداد‌ها پیاده سازی و تدوین و براساس آن گزارش عملکرد ماهانه ارائه شود.

در این جلسه اعلام شد، در ۸۰۰ مذاکره انجام شده با سران کشور‌های خارجی تاکنون ۲۵۰ تفاهم نامه، ۱۷۶ توافق نامه و ۱۲۱ قرارداد در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا