جامعه و فرهنگ

روستای افجه از جاذبه‌های گردشگری و سرسبز تهران


روستای افجه یکی دیگر از مقاصد جذاب و جا‌های سرسبز اطراف تهران است. این روستای زیبا که در دهستان لواسانات قرار دارد یکی از مکان‌های دیدنی اطراف تهران است که بسیاری از ساکنان پایتخت، برای سفر یکروزه یا سفر دو روزه به آنجا برنامه‌ریزی می‌کنند.

این روستای تماشایی در ماه اردیبهشت نظیر ندارد و آنقدر سرسبز و زیباست که دل کندن از آنجا را برایتان سخت می‌کند. دشت زیبا و بی‌نظیر هویج در این روستا، بهترین مکان برای یک تفریح و استراحت یک‌روزه است که می‌توانید خستگی شهرنشینی را از دل خودتان بتکانید.

فقط کافیست به این روستای زیبا سفر کنید تا چشمتان از زیبایی باغات آن پر شود. هوای خنک افجه، جان می‌دهد برای فرار از گرمای پایتخت و خنکای آن را روی پوست خود احساس می‌کنید. آبشار‌های افجه، قصر رفیع و بنای منیع مرحوم میرزا آقاخان صدر اعظم نوری، از جمله دیدنی‌های این روستاست و می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. افجه، آنقدر تماشایی و زیباست که آن را به‌عنوان پایتخت لواسانات می‌شناسند. این روستا در فاصله ۳۰ کیلومتری تهران قرار گرفته و برای رسیدن به آنجا حدود ۱ ساعت زمان لازم دارید. اگر دوست دارید به یکی از بهترین مقاصد اطراف تهران سفر کنید، بهتر است افجه را در برنامه سفر خودتان قرار دهید.

از جا‌های دیدنی روستای افچه میتوان به:

آبشار موآب

آبشار پسچویک

دشت هویج

رودخانه افجه و تبله رود

قله‌های افجه

دشت لار

محله چراغان

حمام قاجار

قلعه سربند یا ساکا

قصر ناصرالدین شاه اشاره کرد.

آدرس روستای افجه: ایران، استان تهران، شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، ۵ کیلومتری لواسان است.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا