جامعه و فرهنگ

رونمایی از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ویژه کودکان

به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ویژه کودکان با حضور مدیر شبکه کودک و رییس سازمان تعلیم و تربیت کودک در باغ کتاب برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم، معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تاکید بر رسالت اصلی این سازمان که در خط مقدم تربیت کودکان ایران زمین قرار دارد، گفت: هدف از تولید سرود ملی به شکل پویانمایی، انس و الفت کودکان با سرود ملی کشورمان است.

همتی فر در ادامه افزود: از جمله برنامه های اصلی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پخش این اثر ارزشمند در تمام مراکز و زیرمجموعه های تحت مدیریت این سازمان است.

رونمایی از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ویژه کودکان

مدیر شبکه کودک و امید نیز ضمن تقدیر از تولید این اثر، از پرچم و سرود ملی به عنوان نمادهای هویت ساز یاد کرد و گفت: دو مولفه پرچم و سرود از جمله نشانه هایی است که هویت ملی ما را شکل می دهد.

باطنی در ادامه افزود: پخش هر روزه این نمادهای هویت ساز باعث شکل گیری هویت ملی کشورمان در ذهن و روان کودکان ایران زمین می شود.

وی در ادامه از طرح شبکه کودک برای پخش اذان و تلاوت قرآن برای کودکان گفت و خاطرنشان کرد: شبکه کودک و امید با هدف نهادینه کردن ارزش های دینی، تولید آثار دینی از جمله اذان و تلاوت قرآن که کودکان و نوجوانان اجرا می کنند در دستور کار دارد که نمایش سرود ملی به شکل انیمیشن از جمله طرح های نوین شبکه برای کودکان است.

انتهای پیام

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا