اخبار ایران و جهان

سران محور مقاومت در نشست «منبر القدس» چه گفتند؟


آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش المیادین، نشست سالانه «منبر القدس» به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار شد و سران محور مقاومت در این نشست از طریق فضای مجازی سخنرانی کردند.

اکرم الکعبی: هنوز قدرت خود را به نمایش نگذاشته‌ایم

«اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش نجبا در این نشست مجازی گفت: مقاومت عراق و مقاومت لبنان و یمن تا پایان در کنار مقاومت فلسطین خواهند ماند.

وی افزود: واشنگتن بیش از ۳۰ هزار تُن کمک به رژیم اشغالگر ارسال کرده است، بنابراین در جنایت‌های وحشتناک آن شریک است.

الکعبی گفت: به دشمن اسراییلی و شریک آن، آمریکا می‌گوییم که مقاومت تاکنون در گستره قدرت خود تنها از هشدارهای نرم استفاده کرده است.

زیاد النخاله: از ایران و ایرانیان متشکریم / باید وحدت ملت‌ها، مبارزان و هدف‌هایمان را در روز قدس تقویت کنیم

«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت: با وجود محاصره و گرسنگی فهمیدیم که برادران عرب و مسلمانمان نمی‌توانند حتی مقداری آب را به تشنگان برسانند.

وی افزود: از برادران عربمان می‌خواهیم که همان‌طور که با اسراییل برخورد می‌کنند با ما برخورد کنند، زیرا هر آن چه اسراییل نیاز دارد از کشورهایی که همه چیز را از ما منع کرده‌اند به سوی آن سرازیر می‌شود.

النخاله گفت: باید یکپارچگی مقاومت و وحدت میادین آن در رویارویی با پروژه تفرقه‌افکنی در منطقه که به سود طرح صهیونیسم انجام می‌گیرد، حفظ شود.

وی افزود: ما از حمایت ایران و مردم آن از مقاومت و تلاش این کشور برای افزایش قدرت مقاومت و پشتیبانی از آن سپاس‌گزاریم. ما برای جمهوری اسلامی ایران نقشی تاریخی در حمایت از مقاومت و پشتیبانی از آن قایلیم و به ثبت می‌رسانیم.

النخاله گفت: روز جهانی قدس باید ایستگاهی باشد که در آن وحدت ملت‌ها، مبارزان و هدف‌هایمان را در آن تقویت کنیم.

هنیه: روز قدس امسال در سایه نبرد طوفان  الاقصی برگزار می شود

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی در مراسم منبر القدس گفت: امسال روز قدس در سایه نبرد طوفان بزرگ الاقصی برگزار می شود.

وی افزود: دنیا شاهد جنایات اشغاالگران در غزه و کرانه باختری و قدس است. ما امروز در حال نبرد آزادی از یوغ دشمن صهیونیست هستیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت: جنایت شنیعی که دشمن صهیونیست در سوریه مرتکب شد را محکوم می کنم.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: طوفان الاقصی فلسطین را در قلبهای ملیونها آزاده زنده کرد. این نبرد وحدت صفوق میان امت اسلامی را رقم زد.

وی افزود: غزه امروز صفحه تازه‌ای از بزرگی امت را با مقاومت توقف ناپذیر خود ورق زده است. کاروان شهدا در غزه قدرت و پایداری غزه را افزون می‌کند.

هنیه گفت: مردمانی با فداکاری‌های ساکنان غزه از جمله گرانبهاترین داشته‌های ملت فلسطین است. در این نبرد همه توهمات دشمن و ارتش آن نقش بر آب شد. اگر حمایت و مشارکت آمریکا در این جنگ نبود، دشمن اشغالگر هرگز قتل و کشتار و جنایات خود پیش نمی‌برد.

هادی العامری: مقاومت رژیم اشغالگر را به سوی سرازیری شکست سوق داد

«هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر نیز گفت: طوفان الاقصی یک نقطه عطف واقعی را در روند مساله فلسطین ایجاد کرد؛ مساله‌ای که کشورهای استکبار تلاش داشتند آن را محو کنند اما دوباره به صدر امور بازگشت.

وی افزود: به اذعان مسوولان رژیم اشغالگر که تاکید می‌کنند با چالش‌های موجودیتی روبرو شده‌اند، مقاومت رژیم اشغالگر را به سوی سرازیری شکست سوق داده است.

العامری گفت: طوفان الاقصی پرده از چهره کشورهای سازش‌کار برداشت و مخالفت جهان با این رژیم را که به نماد جنایت و انحطاط مبدل شده است آشکار ساخت.

وی ادامه داد: طوفان الاقصی کشورهای استکباری را در دایره محکومیت قرار داد و روشن شد که این آمریکا و غرب هستند که در پس جنایت‌های رژیم اشغالگر حضور دارند.

همچنین العامری ضمن اشاره به اذعان آمریکایی‌ها به عدم امکان نابودی حماس، تاکید کرد که جبهه مقاومت در حال گسترش است و هیچ قدرت سرکشی در جهان نمی‌تواند مانع انجام وظیفه مبارزان مقاومت شود.

العامری ادامه داد: برنامه‌های جنایتکارانه اجرا شده در غزه ماهیت آمریکا و غرب را آشکار کرد. موضع عراق ثابت و اصولی است و با هرگونه اشغالگری مخالف است.

وی افزود: ما از تصمیم مخالفت با حضور بیگانگان در کشورمان برنگشته‌ایم و امروز بیش از پیش بر پایان اشغالگری آمریکا اصرار داریم.

عبدالملک بدرالدین الحوثی: تنها گزینه موفق در رویارویی با دشمن جهاد است

«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن نیز گفت: در تلاشیم توانمندی‌های موشکی و دریایی خود را برای حمایت بیش‌تر از ملت فلسطین توسعه بدهیم.

وی افزود: آمریکا به شریک عملی و کامل جنایت‌های دشمن اسراییلی در حق ملت فلسطین مبدل شده است. تنها گزینه موفق در رویارویی با دشمن جهاد است؛ موضوعی که سودمندی خود را در لبنان و غزه به اثبات رسانده است.

الحوثی گفت: اشغالگران پس از ۶ ماه تعرض در تحقق تمامی اهداف خود در غزه و به نمایش گذاشتن تصویر پیروزی در این باریکه ناتوان بوده‌اند و تنها تصویر زشتی از جنایت را به ثبت رسانده‌اند.

وی ادامه داد: وظیفه امت اسلامی و منافع امنیت ملی آن در اقدام برای حمایت همه‌جانبه از ملت فلسطین است؛ این در حالی است که ملت فلسطین در نبردِ تمامی امت اسلام با دشمن به سر می‌برد.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا