اخبار ایران و جهان

سفیر جدید چین با امیرعبداللهیان دیدار کرد

سفیر جدید جمهوری خلق چین در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با امیرعبداللهیان، با اشاره به سفر روسای جمهور دو کشور به تهران و پکن، روابط فی مابین تهران و پکن را دارای دو ویژگی عمق و طول تاریخی و وسعت با سابقه‌ای دو هزار ساله توصیف کرد.

سفیر جدید چین با امیرعبداللهیان دیدار کرد

آفتاب‌‌نیوز :

زونگ پی‌وو، سفیر جدید جمهوری خلق چین در جمهوری اسلامی ایران امروز در آغاز ماموریت خود در کشورمان، در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

 امیرعبداللهیان ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید چین در این ماموریت مهم، از تلاش‌های سفیر سابق چین برای پیشبرد روابط تهران و پکن به نیکی یاد کرد و ابراز اطمینان نمود سفیر جدید هم همان مسیر را در راستای تعمیق روابط و به خصوص اجرای توافقات فیمابین دو کشور در عرصه‌های مختلف با تلاشی مضاعف ادامه خواهد داد. 

سفیر چین نیز در این دیدار با ابراز خرسندی و افتخار از شروع به کارش در جمهوری اسلامی ایران، سلام همتای چینی را به دکتر امیرعبداللهیان ابلاغ کرد. 

زونگ پی‌وو با اشاره به سفر روسای جمهور دو کشور به تهران و پکن، روابط فی مابین تهران و پکن را دارای دو ویژگی عمق و طول تاریخی و وسعت با سابقه‌ای دو هزار ساله توصیف کرد و تاکید نمود رئیس جمهور و وزیر امور خارجه چین اهتمام ویژه‌ای برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط با ایران در چارچوب سند جامع مشارکت راهبردی دارند.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا