جامعه و فرهنگ

صدور ۲۲ فقره اسناد مالکیت اماکن مذهبی و تاریخی فارس


ایسنا/فارس مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس از صدور ۲۲ فقره اسناد مالکیت اماکن مذهبی و تاریخی این استان در آستانه ۲۲ بهمن‌ماه خبر داد.

غلامرضا کیانی امروز، ۲۱ بهمن با اعلام این خبر گفت: از اسناد مالکیت صادره در این راستا می‌توان به صدور سند مالکیت مجموعه جهانی پاسارگاد، مسجد نصیرالملک، آرامگاه شاهداعی‌الی الله، کنیسه کلیمیان، آتشکده و موقوفه زرتشتیان، خانه و مسجد آقا لر، قلعه اژدها پیکر لارستان، تکیه هفت تنان، حرم مطهر امامزاده حسن (ع) و تکیه تخت ضرآبی اشاره کرد.

وی با اشاره به اهداف و سیاست‌های ابلاغی ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: با توجه به اینکه استان فارس در مثلث طلایی گردشگری کشور قرار دارد، لذا تسریع در صدور اسناد مالکیت اماکن مذهبی و تاریخی و سرعت بخشی به تثبیت و صدور اسناد مالکیت جهت این اماکن را در دستور کار قرار داده‌ایم و خوشبختانه با تلاش بی وقفه همکاران ادارات تابعه ثبتی در سراسر استان صدور ۲۲ فقره سند مالکیت جهت اماکن تاریخی و مذهبی در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی محقق شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان افزود: در ادامه صدور اسناد مالکیت اماکن مذهبی و تاریخی فارس صدور اسناد مالکیت آثار جهانی تخت جمشید و نقش رستم و آرامگاه حافظیه نیز در دست اقدام است که پس از سیر تشریفات قانونی، اسناد مالکیت این اماکن تاریخی صادر خواهد شد.

انتهای پیام 

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا