اخبار ایران و جهان

صنعا درخط مقدم حمایت از غزه است/ ایران با گذشت ۴۵ سال منسجم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


صنعا درخط مقدم حمایت از غزه است/ ایران با گذشت ۴۵ سال منسجم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالعزیز بن حبتور، نخست وزیر دولت پیشبرد امور یمن شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری المسیره یمن با اشاره به نقش کلیدی فلسطین نزد ملت‌های آزاده، اعلام کرد: یمن امروز کنشگر اصلی در حمایت از مقاومت فلسطینی در نوار غزه است و قاطعانه به تجاوزگران به خاک یمن پاسخ خواهد داد.

حبتور در مورد ایران نیز گفت: ایران در طول ۴۵ سال گذشته با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی خود منسجم و هماهنگ است، چرا که بر علوم، فناوری و ابزارهای قدرت خود تکیه کرده است.

وی افزود: به همه دنیا اعلام می‌کنیم که امروز یمن بازیگر اصلی است و کاری با آمریکا، چین و روسیه نداریم بلکه از سرزمین یمن با غزه اعلام همبستگی می‌کنیم.

بن حبتور تصریح کرد: مقاومت فلسطین با هوشیاری و هوشمندی کامل و در یک لحظه تاریخی و استثنایی، عملیات خود را انجام داد.

وی گفت: مساله فلسطین به مساله همه ملت‌های آزاده تبدیل شده است و محور مقاومت در این زمینه نقش مهمی داشت.

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور یمن بیان کرد: رژیم صهونیستی از منظر راهبردی و اخلاقی سقوط کرده است و مقاومت فلسطین در ۱۷ سال محاصره توانست از نظر نظامی، امنیتی، فرهنگی و تدارکاتی خود را بسازد.

بن حبتور افزود: آمریکا در ۶۰ سال گذشته از هیچ جنگی پیروز خارج نشده است و حتی توانایی تسلط بر کشورهای آمریکای جنوبی را هم ندارد.

وی با تاکید براینکه آمریکا دیگر آن آمریکایی نیست که در جنگ جهانی دوم و یا در جنگ سرد با شوروی پیروز شد، گفت: آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه در کنار هم اسکلت فروریخته رژیم صهیونیستی را برپا نگه داشته‌اند.

بن حبتور اضافه کرد: کسانی که می‌گویند مقاومت ماجراجویی است، واقعیت‌های سیاسی و بین المللی را درک نکرده و حتی ملت‌هایشان را با فرهنگ ذلت و شکست خو داده‌اند.

وی اظهار کرد: ملت یمن با اراده ملی از برگ باب المندب برای یاری برادرانشان در یمن استفاده کرده‌اند.

از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده است اما در نهایت در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرده است.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

www.mehrnews.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا