اخبار ایران و جهان

فیلم| حمله اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی


فیلم| حمله اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی

آفتاب‌‌نیوز :

منابع فلسطینی، ظهر روز (یکشنبه)، خبر دادند در حمله ارتش اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی در محوطه بیمارستان «شهداء الاقصی» در مرکز نوار غزه، تعدادی از شهروندان فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و چندین نفر دیگر مجروح شده‌اند.

منابع فلسطینی می‌گویند هنوز شمار دقیق شهدا و مجروحان این حمله مشخص نیست؛ با این حال، برخی منابع فلسطینی گزارش داده‌اند دست‌کم ۴ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ۱۷ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ارتش اسرائیل کشتار جمعی جدیدی مرتکب شده و چادر خبرنگاران و آوارگان فلسطینی در داخل محوطه بیمارستان شهدا الاقصی در استان دیر البلح را در اوج ساعت آمد و شد هدف قرار داده است.» تاکنون ۳۲ هزار و ۷۸۲ فلسطینی در حملات ارتش رژیم اسرائیل به شهادت رسیده‌اند و آمار مجروحان به ۷۵ هزار و ۲۹۸ نفر افزایش یافته است.

ارتش رژیم اسرائیل با حملات گسترده به نوار غزه بسیاری از تاسیسات این منطقه از جمله تاسیسات درمانی، آموزشی و عبادتگاه‌ها را ویران کرده است.

مردم غزه تحت محاصره نیرو‌های اسرائیلی هستند و نیاز مبرمی به دارو و مواد غذایی دارند.

نظامیان اسرائیلی به کامیون‌های حاوی کمک‌های بشردوستانه به‌سختی اجازه ورود به غزه را می‌دهند و این کامیون‌ها بعد از بازرسی‌های سختگیرانه به صورت محدود وارد غزه می‌شوند.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا