اخبار ایران و جهان

فیلم| شکار شگفت‌انگیز نهنگ بلوگا توسط خرس‌های قطبی

این دو خرس نر مشتاق شکار هستند. آن‌ها رویکردهای بسیار متفاوتی در شکار دارند. یک خرس وقت خود را روی صخره‌ای که با دقت انتخاب شده می‌گذارد، درحالی‌که دیگری به‌دنبال بلوگا می‌رود. در آب‌های آزاد، گرفتن بلوگا غیرممکن است. این خرس‌ها از یک ترفند جالب استفاده می‌کنند.

فیلم| شکار شگفت‌انگیز نهنگ بلوگا توسط خرس‌های قطبی

آفتاب‌‌نیوز :

همه چیز به جزر و مد بستگی دارد. با بالا آمدن آب، بلوگا‌ها به نزدیک ساحل می‌آیند. خرس‌های قطبی در خلیج هادسون برای شکار خود به یخ دریا متکی هستند؛ بنابراین، در نبود یخ آن‌ها به چیزی رسیده‌اند که مستندساز معروف «دیوید اتنبرا» آن را یک استراتژی قابل توجه برای بقا می‌نامد.

خرس‌ها امید بسیار کمی برای شکست دادن نهنگ‌های سفید بلوگا در آب دارند، علی‌رغم اینکه آن‌ها شناگر‌های کندی هستند. رسیدن به یک نتیجه موفقیت‌آمیز به صبر و حوصله شدید نیاز دارد. خرس نهنگ را به سمت ساحل می‌کشد و سپس آن را شکار می‌کند.

این دو خرس نر مشتاق شکار هستند. آن‌ها رویکردهای بسیار متفاوتی در شکار دارند. یک خرس وقت خود را روی صخره‌ای که با دقت انتخاب شده می‌گذراند، در حالی که دیگری به دنبال بلوگا می رود. در آب های آزاد، گرفتن بلوگا غیرممکن است. این خرس ها از یک ترفند جالب استفاده می کنند.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا