اخبار ایران و جهان

قاتل منازعه خونین پس از ۲۳ سال بخشیده شد


قاتل منازعه خونین پس از ۲۳ سال بخشیده شد

آفتاب‌‌نیوز :

شهرام کرمی در تشریح جزئیات این پرونده اظهارکرد: سال ۱۳۸۰ در یکی از روستاهای بخش درود فرامان کرمانشاه به دلیل اختلافات مربوط به اراضی کشاورزی، منازعه‌ای خونین بین چند خانواده رخ می‌دهد که در پی آن سه نفر از اعضای یک خانواده شامل پدر، پسر و عمو، توسط چهار نفر از اهالی همان روستا به قتل می رسند. 

وی افزود: در همان زمان یکی از قاتلین حین ارتکاب قتل دستگیر می‌شود، اما سه نفر دیگر متواری می شوند تا اینکه در نهایت حدود ۱۰ سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۰ سه نفر باقی مانده هم دستگیر می شوند. 

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: طی مدت ۱۰ سال گذشته از چهار نفر قاتل، دو نفر به قصاص محکوم شدند، یک نفر نیز در زندان فوت شد و نفر چهارم نیز در انتظار حکم قصاص بود. 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه حکم قصاص چهارمین نفر نیز در آستانه اجرا بود، تلاش‌هایی برای ایجاد سازش در این پرونده از سوی دستگاه قضایی و بزرگان محلی صورت گرفت. 

کرمی تاکید کرد: خوشبختانه سرانجام در پی نشست‌ها و رایزنی های متعدد با خانواده مقتول، متهم به قتل پس از ۲۳ سال از سوی خانواده مقتولین بخشیده شد و از طناب دار رهایی پیدا کرد. 

وی با قدردانی از اقدام کریمانه خانواده مقتول و با اشاره به اینکه این اقدام انسان دوستانه در اوج اقتدار از باقیات صالحات خواهد بود، گفت: عفو و بخشش نیازمند عزم راسخ، تلاش و پشتکار برای غلبه بر خشم است و کسی که بتواند چنین صفت عظیمی را در خود رشد دهد، بی تردید از جایگاه والای معنوی برخوردار خواهد بود.

وی در پایان با تأکید بر گسترش فرهنگ گذشت در بین مردم و دوری از کینه و عداوت، افزود: قصاص حق است، اما اگر گذشت شود بهتر است و این کار ارزشمند سبب بازگشت یک نفر به زندگی خواهد شد.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا