تکنولوژِی

ماکت آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرو لو رفت


براساس تصاویر ماکت سری آیفون ۱۶، اپل در تمام گوشی‌های این خانواده از دکمه اکشن و Capture استفاده خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتو، اپل چند ماه دیگر از نسل جدید آیفون‌ها رونمایی می‌کند، اما حالا شاهد انتشار تصاویری از ماکت سری آیفون ۱۶ هستیم که برخی از ویژگی‌های کلیدی آن‌ها را افشا می‌کنند. درحالت کلی، سری آیفون ۱۶ از طراحی مشابه با نسل قبلی بهره می‌برد، بااین‌حال با تغییراتی هم روبه‌رو هستیم؛ مانند تغییر طراحی دوربین نسخه‌های استاندارد و پلاس.

این تصاویر که توسط «سانی دیکسون» در ایکس منتشر شده‌اند، ماکت هر چهار مدل سری آیفون ۱۶ را نشان می‌دهند.

طبق این تصاویر، اپل دکمه اکشن را به تمام اعضای سری آیفون ۱۶ می‌آورد و همچنین به سراغ دکمه جدید Capture برای این محصولات می‌رود. البته شاید مهم‌ترین تغییر این خانواده، تغییر سبک طراحی دوربین اصلی آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس باشد. طبق تصاویر، در این محصولات با طراحی شبیه آیفون X روبه‌رو می‌شویم، بنابراین خبری از ماژول دوربین دایره‌ای‌شکل در این محصولات نخواهد بود.

درحالت کلی، تصاویر ماکت سری آیفون ۱۶ موارد زیر را برملا می‌کنند:

  • دکمه اکشن در تمام گوشی‌های سری آیفون ۱۶ مورد استفاده قرار می‌گیرد و این درحالی است که تنها آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس به آن مجهز شده‌اند.
  • در سمت راست این محصولات، دکمه جدید Capture قرار می‌گیرد. این دکمه طراحی مکانیکی خواهد داشت، بااین‌حال از لمس برای قابلیت زوم هم پشتیبانی می‌کند.
  • آیفون ۱۶ و ۱۶ پرو مکس نسبت به آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس کمی بزرگ‌تر هستند که علت آن، افزایش اندازه صفحه‌نمایش است. انتظار می‌رود آیفون ۱۶ پرو به نمایشگر ۶.۳ اینچی و مدل پرو مکس به صفحه‌نمایش ۶.۹ اینچی مجهز شوند.
  • آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس به دوربین اصلی با چیدمان عمودی مشابه آیفون X مجهز می‌شوند. این سبک طراحی احتمالاً امکان فیلم‌برداری فضایی یا فراگیر برای هدست ویژن پرو را فراهم می‌کند.

با توجه به اینکه سری آیفون ۱۶ در شهریورماه معرفی می‌شود، همچنان باید منتظر انتشار شایعات و گزارش‌های زیادی درباره آن‌ها باشیم.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا