دسته‌بندی نشده

مسابقات کشتی با چوخه شهر آلماجق برگزار شد

ایسنا/خراسان رضوی دومین دوره مسابقات کشتی با چوخه شهر آلماجق از توابع شهرستان قوچان با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد.

شهردار شهر آلماجق جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه در حاشیه برگزاری دومین دوره مسابقات کشتی با چوخه آلماجق در جمع خبرنگاران با یادآوری خیل علاقه‌مندان مردم منطقه به کشتی با چوخه عنوان کرد: با توجه به استعداد زیاد مردم این منطقه و علاقه مردم شهرستان قوچان ترغیب شدیم تا این گود را با همت خیرین و حامیان مالی آماده و مسابقات را برگزار کنیم.

مرتضی امینی افزود: گود شهر آلماجق موسوم به گود قدمگاه قدمتی بالغ‌بر یک‌صد سال داشته است.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته پس از تاسیس شهرداری این گود بعد از ۱۲ سال تعطیلی دوباره احیا و امسال دومین دوره برگزاری مسابقات برگزار شد.
امینی بابیان اینکه این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۰ شرکت‌کننده در ۵ وزن برگزار شد، تصریح کرد: شب گذشته وزن‌کشی انجام شد و عموم شرکت‌کنندگان از استان خراسان بزرگ هستند.
وی اظهار کرد: برای نفر اول سنگین‌ وزن یک راس اسب و نفرات نخست برای چهار وزن دیگر یک راس گوساله و نفرات دوم و سوم ۵ وزن یک راس گوسفند به‌عنوان جایزه پیش‌بینی‌شده است.
شهردار شهر آلماجق عنوان کرد: با توجه به استقبال مردم از این ورزش و مرکزیت شهر آلماجق نسبت به شهرستان‌های همجوار بنا داریم زیرساخت‌های گود کشتی اعم از سکوها و سرویس بهداشتی و نمازخانه را احداث کنیم تا در سال‌های آینده مردم بتوانند به‌راحتی مسابقات را تماشا کنند.

صدور کارت بیمه چوخه‌کاران برای شرکت در مسابقات الزامی است

در ادامه رئیس انجمن کشتی با چوخه خراسان رضوی عنوان کرد: مسابقات کشتی با چوخه خراسان رضوی در اقصی نقاط خراسان رضوی برگزار می‌شود و هفته آینده در روز جمعه شاهد برگزاری بزرگترین مسابقه کشتی با چوخه کشوری در روستای رهورد شهرستان قوچان هستیم که همه‌ساله این مسابقه با یاد شهید بزرگوار بابا محمد بابا رستمی برگزار می‌شود.
مهدی شوشتری افزود: امسال علاوه بر برگزاری مسابقه در گود آلماجق در شهرهای گرماب فیروزه، حکم‌آباد جوین و لایین کلات مسابقات کشتی با چوخه برگزار شد که از لحاظ کمی و کیفی در سطح بسیار خوبی قرار داشتند.

شوشتری بابیان این نکته که نگاه انجمن کشتی با چوخه خراسان رضوی احیای خرده‌ فرهنگ‌ها در این رشته ورزشی است، گفت: مدیریت استان به این ورزش که ورزشی مردمی است و تمام مسائل مالی آن به صورت غیرانتفاعی توسط عاشقان و همراهان و پهلوانان و پیشکسوتان این ورزش فراهم می‌شود نگاه ویژه‌ای داشته و امیدواریم بتوانیم این رشته ورزشی را از لحاظ کمی و کیفی بهبود ببخشیم.

وی با اشاره به صدور کارت بیمه برای بالغ‌بر ۴۵۰ چوخه کار در خراسان رضوی تاکید کرد: کارت بیمه ورزشکاران مشکل بسیار عمده قضایی بود که اگر مشکل کیفری به وجود می‌آمد دچار مسائلی می‌شدیم اما کارت بیمه نهادینه‌ شده و از این‌ پس اگر ورزشکاری کارت بیمه نداشته باشد وزن‌کشی نمی‌شود.

رئیس انجمن کشتی با چوخه خراسان رضوی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت معطل ماندن ساخت گود کشتی با چوخه شهر قوچان گفت: نگاه خراسان رضوی این بود که بتواند در اولین فرصت گام مفید و موثری را در راه احداث این گود بردارد، اما مشکلات کلان کشوری همچون نبود بودجه و کمبود نقدینگی در کنار ضعف مدیریتی موجب شده تا این گود همچنان معطل بماند.

 در پایان این دوره از مسابقات از نفرات برتر تجلیل به عمل آمد و در وزن ۶۶ کیلوگرم حسن گروهی از چناران مقام اول، شهریار عطایی از سرخس و حمید سلمانیان از شیروان مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسن یوسفی از تربت‌جام اول شد، علی مردانی از اسفراین مقام دوم را به دست آورد و مجتبی اسکندری از قوچان و حامد قرایی از تربت‌جام به‌صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در وزن ۸۴ کیلوگرم نیز علی شاهوردیان از قوچان بر سکوی نخست ایستاد، امید تیزتک از قوچان دوم شد و مجید هودانلو و محمد ابراهیمی هر دو از قوچان به‌ صورت مشترک مقام سوم را به دست آوردند.
 
در وزن ۹۶ کیلوگرم هم به ترتیب حامد میرزاپور از تربت‌جام، مصطفی اسکندی از قوچان، حسن نیکنام از قوچان به مقام‌های برتر دست یافتند.

در وزن مثبت ۹۶ علی بهرامی از کلات مقام اول را کسب کرد، محسن قربانی از قوچان به مقام دوم رسید و محمد خاکشور از فاروج و سعید حسینی از صالح‌آباد به‌صورت مشترک بر سکوی سوم ایستادند.

همچنین در بخش تیمی تیم‌های قوچان، تربت‌جام و اسفراین به ترتیب جایگاه‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا