دسته‌بندی نشده

مشکل بیمه‌های قرآنی طی یک سال اخیر حل شده است

ایسنا/اصفهان مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد بر این است که الگوها می‌تواند از شهرستان ها شکل بگیرد. فعالان قرآنی و مربیان مهدها و موسسات قرآنی به سامانه هوشمند «حمد» توجه کنند و در آن عضو شوند.

حامد منیری در بازدید از مهدهای قرآن شهرهای گود و گلشهر در شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: منکر کمبود اعتبارات نیستیم اما مدیریت منابع هم مهم است. به دلیل اینکه مباحث فرهنگی و قرآنی زودبازده نیست و در آن بحث نخبگی مطرح است مشقت و سختی وجود دارد، اما لذت خوبی را به همراه دارد. شرط اساسی فعالیت‌ها برنامه و هماهنگی است و مردم و مسئولان باید در کنار هم یک حرف را زمزمه کنند و در امور استمرار داشته باشیم .

وی با بیان اینکه مسئولان ما باید خصیصه خوب شنیدن را در خود تقویت کنند،  ادامه داد: در کار گروه‌هایی که مربوط به فعالیت‌های قرآنی است اقشار مختلف حضور داشته باشند تا برای استان و کشور الگو شوند، نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد هم بر این است که الگوها می‌تواند از شهرستان ها شکل بگیرد. فعالان قرآنی و مربیان مهدها و موسسات قرآنی به سامانه هوشمند «حمد» توجه کنند و در آن عضو شوند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: گلپایگان و خوانسار در مباحث قرآنی پیشتاز هستند که این امر سبب می‌شود احساس کنیم نظمی در شهرستان حاکم است و مسائل را پیگیری می کنیم که در همین راستا گروهی به  دو شهرستان گلپایگان و خوانسار برای پیگیری و اجرای طرح بشری اعزام خواهند شد تا مربیان این منطقه بتوانند در این طرح شرکت کنند.

منیری افزود: با پیگیری‌های نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی  و برخی دیگر از همکارانشان مشکل بیمه‌های قرآنی طی یکسال اخیر حل شد و بعد از سالها صندوق هنرمندان به صندوق هنرمندان و فعالان قرآنی تبدیل شده است؛ اتفاقی که شبیه به یک معجزه است.

 برنامه تلویزیونی محفل پر محتوا بود

همچنین نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس، خاطرنشان کرد :خیلی از افرادی که با آیات قرآن مانوس نیستند با مسائل عمیق برخورد نمی‌کنند، برنامه تلویزیونی محفل که در ایام ماه مبارک رمضان از رسانه ملی پخش شد خیلی پر محتوا بود و ابعاد جدیدی از قرآن در آن بحث می‌شد، امیدواریم این برنامه پرمحتوا ادامه دار باشد.

سید مسعود خاتمی یادآورشد: گلپایگان مهد دین و قرآن است و در این شهرستان که زمینه‌های لازم  فراهم است باید شاهد ترویج بیش از پیش قرآن  باشیم. با توجه به بودجه‌های دولتی باید از خیران کمک بگیریم، برای مثال در خوانسار خیری ۸ میلیارد تومان  برای ساخت خانه بهداشت در روستا هزینه کرد و در مباحث قرآنی هم باید از ظرفیت خیران استفاده کنید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا