تکنولوژِی

موشک اوکراینی راحت از کنار S۴۰۰ روسی رد شد!/ فیلم


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در فیلم زیر عبور موشک هواپایه کروز هوشمند SCALP اوکراین را مشاهده می‌کنید که به راحتی از بالای سامانه پدافندی S-۴۰۰ روسیه عبور می‌کند و این سامانه دفاعی هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد.

براساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، البته کارشناسان نظامی اعلام کرده‌اند که رادار کشف و رهگیری این سامانه دفاع هوایی خاموش و غیرفعال بوده است.

سامانه زمین به هوای اس-۴۰۰ «پیروزی» نسل جدید سامانه پدافند هوایی روسیه است که توسط «مرکز طراحی الماس» طراحی شده و به عنوان یک بهبود از خانواده پدافند هوایی اس-۳۰۰ به‌شمار می‌رود.

اس – ۴۰۰ در سامانه نام‌گذاری در ناتو با نام اس‌آ-۲۱ (SA-۲۱) شناخته می‌شود، این سامانه در گذشته با نام اس-۳۰۰پ‌ام‌یو-۳ (S-۳۰۰PMU-۳) شناخته می‌شد. این سامانه زمین به هوا قابلیت‌های سامانه‌های دیگر از سری اس-۳۰۰ را به چالش می‌کشد و طبق گفته روس‌ها برد آن حداقل دو بار بیشتر از برد ام‌آی‌ام-۱۰۴پاتریوت (MIM-۱۰۴ Patriot) است.

به گفته منابع روسی اس-۴۰۰ قادر به تشخیص ۱۰۰ هدف به‌طور هم‌زمان و درگیر شدن با ۱۲ هدف به‌طور هم‌زمان از محدوده ۴۰۰ کیلومتری است. این هدف‌ها می‌توانند از جمله انواع هواگرد، هواپیما، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک باشند.

227227

www.khabaronline.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا