اخبار ایران و جهان

واکنش اردوغان به پیروزی مخالفانش در انتخابات شهرداری‌ها


واکنش اردوغان به پیروزی مخالفانش در انتخابات شهرداری‌ها

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش المیادین، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی پایان انتخابات محلی و شهرداری‌ها در این کشور را اعلام کرد و گفت: ما انتخابات محلی را به نحوی که شایسته دموکراسی خود بود به پایان رساندیم.

اردوغان، اما در ادامه افزود که متأسفانه به نتیجه‌ای که امیدوار بودیم نرسیدیم، اما ما به حمایت از همه نامزد‌های پیروز به نفع کشور ادامه خواهیم داد.

اردوغان اظهار داشت که نتایج انتخابات شهرداری‌ها را تحلیل خواهیم کرد و به انتقاد سازنده توجه خواهیم کرد، اشتباهاتی را که مرتکب شدیم اصلاح می‌کنیم و برای انتخابات بعدی آماده می‌شویم.

اردوغان همچنین مدعی شد که ما از سیاست پوپولیستی فاصله گرفته‌ایم، چون این سیاست برای کشور ما گران تمام می‌شود.

شهروندان ترکیه‌ای روز یکشنبه ۳۱ مارس برای شرکت در انتخابات محلی و شهرداری‌ها در سراسر این کشور به پای صندوق‌های رأی رفته بودند

بیش از ۶۱ میلیون شهروند ترکیه‌ای در انتخابات محلی و شهرداری‌ها واجد شرایط رأی دادن بودند و ۳۴ حزب سیاسی در آن به رقابت پرداختند.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های دولتی ترکیه، میزان مشارکت در این انتخابات حدود ۷۶ درصد بود، در حالی که این میزان در انتخابات سال گذشته ۸۷ درصد بود.

یوروز نیوز در این ارتباط گزارش داده است: «نتایج اولیه نشان می‌دهد که اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه کنترل خود بر شهر‌های کلیدی را در انتخابات محلی حفظ خواهد کرد.» طبق گزارش اولیه تلویزیون دولتی تی. آر. تی. ترکیه، با شمارش حدود ۸۰ درصد از آرا، مشخص شد که اکرم امام اوغلو، شهردار فعلی استانبول از حزب جمهوری‌خواه خلق در بزرگترین شهر و قطب اقتصادی ترکیه پیشتاز است.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا