جامعه و فرهنگ

واکنش ستاد امر به معروف خراسان جنوبی به حواشی ورزشگاه غدیر

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: حرکاتی که در ورزشگاه غدیر دیدیم دور از شئون اسلامی بوده و حتما باید با عاملان این قضیه آن هم در دولت انقلابی سیزدهم برخورد جدی کرد؛ این حرکات زشت آن هم در فضای عمومی و در قالب برنامه‌ای که از سوی مسئولان ورزشی برگزار شد به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرگزاری حوزه، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: حرکاتی که در ورزشگاه غدیر دیدیم دور از شئون اسلامی بوده و حتما باید با عاملان این قضیه آن هم در دولت انقلابی سیزدهم برخورد جدی کرد؛ این حرکات زشت آن هم در فضای عمومی و در قالب برنامه‌ای که از سوی مسئولان ورزشی برگزار شد به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

حجت الاسلام و المسلمین محسن مشرفی درباره هنجار شکنی استادیوم ورزشی غدیر که صبح جمعه ۵ آبان در برنامه‌ای با عنوان «توانمندی‌های هیئت‌های ورزشی استان» اتفاق افتاد، گفت: تصاویر منتشر در فضای مجازی به قدری درد آور است و به هیچ عنوان قابل اغماض نیست.

معاون فرهنگی، علمی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی افزود: اگر نگوییم به صورت عمدی کسانی پشت صحنه برای ترویج منکرات و بی عفتی و بی حیایی طراحی و تلاش کرده اند، سوءمدیریت شدیدی اتفاق افتاده است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به محکومیت هنجارشکنی در مکان عمومی و با پول بیت المال، تصریح کرد: حرکاتی که در ورزشگاه دیدیم دور از شئون اسلامی بوده و اگر سوء مدیریت اتفاق افتاده حتما باید با عاملان این قضیه آن هم در دولت انقلابی سیزدهم و در شرایطی که جامعه به سمت زیبایی ها، خوبی ها، عفت و حیا حرکت می‌کند، برخورد جدی کرد؛ این گونه حرکات آن هم در فضای عمومی و در قالب برنامه‌ای که از سوی مسئولان ورزشی برگزار شد به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

معاون فرهنگی، علمی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی ادامه داد: زمانی که همگی به منکرات و ناهنجاری‌ها نه بگویند و موضع خود را اعلام کنند سبب می‌شود افرادی به خود اجازه ندهند کار قبیح و زشت را تکرار و توسعه دهند و حتی باید عذرخواهی کنند.

وی افزود: اگر قرار باشد در مسیر سعادت، تربیت و رشد قرار بگیریم بدون شک باید همه کمک کنند که ارزش‌ها و معروف‌ها در جامعه گسترش یابد نه اینکه با پول بیت المال کار‌های قبیح و زشت و منکر سر بزند.

مشرفی با تأکید بر نظارت دستگاه‌های مسئول در امر رسیدگی به ناهنجاری ورزشگاه غدیر بیرجند، اظهار کرد: باید هر چه سریعتر مسببین این ناهنجاری به دستگاه‌های مربوطه معرفی شوند.

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه تمام مسئولین حاضر در برنامه هنجارشکن باید پاسخگو باشند، ادامه داد: اگر رفتار‌های خلاف عفت و شئون اسلامی توسط یک دستگاه و یا زیر مجموعه دستگاه اتفاق بیفتد، بالاترین مسئول مربوطه باید پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه توقع و انتظار ما از مسئول ستاد عفاف و حجاب استان خراسان جنوبی این است که به همین هشداری که بار‌ها رسانه‌ای کردند و به دستگاه‌ها ابلاغ کرده اند، عمل کنند، افزود: مسئول دستگاهی که ناهنجاری ورزشگاه غدیر را انجام داده است باید پاسخگو باشد.

معاون فرهنگی، علمی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با بیان اینکه برای پر رنگ شدن ترویج فرهنگ نماز، عفاف و حجاب و امور اقتصادی، انصاف و رعایت حقوق مشتری باید تلاش کنیم، گفت: اگر امور زشت و قبیحی در جامعه دیده می‌شود باید با آن مقابله شود.

مشرفی افزود: برای این اینکه در جامعه شاهد سعادت و کمال باشیم لازم است معروف‌ها را تقویت و رشد دهیم و با بیان، سخن و عمل منکر را محکوم کنیم و در عمل هم جلوی آن را بگیریم.

وی با بیان این که سیدالشهدا (ع) و یارانش در راه امر به معروف و نهی از منکر جانشان را گذاشتند و ما باید در محله و شهر خودمان نسبت به اجرای آن حساس باشیم، گفت: جوانان دوست دارند به سمت عفت و حیا حرکت کنند، اما با دیدن صحنه‌های هنجارشکنی آن هم در یک مکان عمومی و برنامه‌ای ورزشی دچار دوگانگی می‌شوند و این اصلا شایسته و زیبنده نیست.

معاون فرهنگی، علمی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در پایان با محکومیت مجدد هنجارشکنی در ورزشگاه غدیر بیرجند، خواستار رسیدگی فوری و برخورد قانونی با این مسئله شد.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا