جامعه و فرهنگ

واگذاری درمانگاه ۱۰۰۰ میلیاردی از سوی یک نیکوکار به هلال احمر


پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در آیین تکریم خیرین همکار با سازمان داوطلبان این جمعیت گفت: خیرین بندگان صالح خداوند هستند که دستگیری و گره از کار مردم باز می‌کنند. خیرین در کار نیک از یکدیگر سبقت می‌گیرند و به آیات الهی عمل می‌کنند. نمونه‌های کمک خیرین به مردم در عرصه بهداشت و درمان مقابل دیدگان ماست.

به گزارش ایسنا، وی افزود: درمان بیماران صعب العلاج، تهیه ویلچر برای ناتوانان و سایر تجهیزات از جمله خدمات خیرین است. یکی از خیرین در یک مورد برای افراد سالمند ویلچر تهیه کرد تا با کمک ۵۰۰۰ داوطلب هلال احمر، زیارت سالمندان تسهیل شود. این اقدامات حتی موجب وحدت می‌شود و شاهد هستیم که اهل تسنن نیز در این عرصه فعال شدند.

هلال احمر حلقه اتصال توان توانمندان و نیاز نیازمندان است

کولیوند ادامه داد: مراجعه‌کنندگان به هلال احمر نیازمند هستند و خدمت‌رسانی به آن‌ها افتخار ماست. در این عرصه حضور خیرین کمک می‌کند تا خدمات رسانی تسهیل شود. هلال احمر حلقه اتصال توان توانمندان و نیاز نیازمندان است و در این عرصه با تمام توان به وظیفه خود عمل می‌کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: انجام نیت و خواسته واقف و خیر امروز به صورت جدی در دستور کار است و در هلال احمر این مسیر با جدیت دنبال می‌شود. هدف ما رفع نیاز مردم و نیازمندان است که نمونه آن را می‌توان در فعالیت داروخانه‌های هلال احمر مشاهده کرد که بدون چشم‌داشت به مردم یاری رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: هلال احمر برای خدمت‌رسانی به مردم لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و هر کاری در کشور زمین مانده است، به دوش کشیده تا مردم معطل خدمات‌رسانی نشوند. همین خدمت رسانی بی‌وقفه است که باعث شده تا سرمایه اجتماعی هلال احمر افزایش یابد.

هلال احمر ایران جز ۵ جمعیت ملی جهان

کولیوند ادامه داد: هلال احمر ایران جز ۵ جمعیت ملی جهان است که موفقیت هلال احمر در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه، سوریه و افغانستان این امر را محقق کرد. هلال احمر به واسطه همین خدمات جهانی عالی‌ترین نشان‌های ترکیه و فدراسیون جهانی را دریافت کرد.

وی افزود: این عملکرد موفق سبب شده تا پیشنهادات هلال احمر ایران با کمترین تغییر به تصویب جهانی برسند. این موفقیت با کمک شما خیرین حاصل شده و قدردان آن هستیم. سرمایه مهم هلال احمر خیرین هستند و تکریم این سرمایه برای ما اولویت دارد.

امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان گفت: در سیل سیستان و بلوچستان به صد‌ها روستا امدادرسانی شد. برخی از روستا‌ها در محاصره آب بودند، اما از طریق بالگرد و قایق به سیل‌زدگان امدادرسانی شد و به هر شکل ممکن امدادرسانی صورت گرفت. هر نقطه‌ای نیز که به علت دورافتاده بودن از امدادرسانی محروم شده بودند، پس از ارزیابی تمامی اقلام به دست آن‌ها رسید. تمام تلاش انجام شد تا به همه مردم سیل‌زده کمک‌رسانی شود.

وی ادامه داد: بیشترین پرواز برای امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان صورت گرفت و بیماران حاد به مراکز درمانی منتقل شدند تا گرهی از مشکلات مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان باز شود. در برخی نقاط چندین بار به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان کمک‌رسانی شد. این در حالی است که کشور‌های اطراف همزمان به صورت سخت درگیر سیل بودند و در عادی‌سازی وضعیت برای کمک‌رسانی به مردم ناتوان بودند.

وی در قسمت دیگری از صحبت‌های خود گفت: ۲۷ هزار کودک و ۱۰ هزار مصدوم امروز در غزه به کمک نیاز دارند، اما دریک محاصره ناجوانمردانه در سخت‌ترین شرایط قرار گرفته‌اند. ما با مشارکت مردم تلاش می‌کنیم تا کمکی به این جنگ زدگان انجام دهیم و محموله کمک‌های ما نیز به کمک شما جمع آوری شد.

کولیوند همچنین از فرد نیکوکار گیلانی که یک درمانگاه تجهیز شده به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال را به جمعیت هلال احمر واگذار کرده بود، قدردانی کرد.

خیرین همواره همراه هلال احمر در سختی‌ها بوده‌اند

در ادامه این مراسم، سعید اوحدی دستیار ویژه رئیس هلال احمر نیز گفت: خیرین از جمله بهترین بندگان خدا روی زمین هستند و همواره همراه هلال احمر در سختی‌ها بوده‌اند. جمعی که حضور در کنارشان موجب صفای دل و شکوفایی می‌شود.

وی افزود: خیرین منشأ نیکی و محبت هستند و همواره در تمامی عرصه‌ها به کمک مردم شتافته‌اند. خیرین بندگان خاص خداوند هستند که حاجت‌های مردم را اجابت می‌کنند. این توفیق بزرگی است که خداوند نصیب خیرین کرده و باید ارج نهاده شود.

همچنین در این مراسم یک خیر گیلانی درمانگاهی تجهیز شده و آماده بهره‌برداری به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال را به طور رسمی به جمعیت هلال احمر واگذار کرد.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا