اخبار ایران و جهان

پوتین سن بازنشستگی در نیرو‌های مسلح روسیه را افزایش داد


پوتین سن بازنشستگی در نیرو‌های مسلح روسیه را افزایش داد

آفتاب‌‌نیوز :

طبق فرمان جدید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و با توجه به شرایط کنونی این کشور، حداکثر سن پذیرش برای دارندگان درجه افسری ارشد مانند سرهنگ و دریادار در دوره بسیج، حکومت نظامی یا زمان جنگ، ۷۰ سال و برای غیرنظامیان روس در رده‎های مختلف نظامی، ۶۵ سال خواهد بود.

به گزارش روسیا الیوم، طبق قانون جدید خدمت سربازی در روسیه، حداکثر سن خدمت برای مردان از ۵۰ تا ۶۵ سال است که به درجه و رتبه نظامی بستگی دارد و پس از پایان خدمت می‌توانند با امضای قراردادی جدید چندین سال دیگر را در نیروهای مسلح روسیه بمانند.

در عین حال، قرارداد افسران ارشد دارای درجات مارشال، ژنرال و دریاسالار بدون در نظر گرفتن سن آنها برای مدتی که توسط رئیس جمهور روسیه تعیین می شود، قابل تمدید است.

بر اساس این قانون جدید، تمدید قرارداد خدمت عالی‌رتبه‌ترین ژنرال‌های ارتش روسیه که عهده‌دار سمت‌های فرماندهی نیروهای مسلح این کشور هستند، حتی پس از رسیدن سن ۷۰ سالگی امکان‌پذیر است.

پیشتر رئیس‌جمهور روسیه طرحی را به مجلس دومای این کشور ارائه کرده بود تا با تصویب آن، سن بازنشستگی ژنرال‌های ارتش روسیه به ۷۰ سال افزایش یابد و حتی برای برخی از آنها امکان ادامه خدمت حتی پس از ۷۰ سالگی نیز وجود داشته باشد.

در این طرح، سن بازنشستگی نظامیانی که با درجه‌های مارشال، ژنرال و آدمیرال در ارتش روسیه مشغول خدمت هستند، از ۶۵ سال به ۷۰ سال خواهد رسید.

aftabnews.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا