ورزشی

پیام رئیس‌جمهوری برزیل در حمایت از وینیسیوس

رئیس‌جمهوری برزیل در حمایت از وینیسیوس و اتفاقات ورزشگاه مستایا پیامی را منتشر کرد و خواستار دخالت فیفا در این زمینه شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، رئال مادرید در هفته سی‌وپنجم لالیگا مهمان والنسیا بود که این دیدار با شکست یک بر صفر شاگردان کارلو آنچلوتی به پایان رسید. در این بازی وینیسیوس به خاطر توهین‌ نژادپرستانه هواداران والنسیا می‌خواست زمین بازی را ترک کند که داور و بازیکنان رئال او را آرام و منصرف کردند. البته او چند دقیقه بعد به خاطر برخورد با بازیکن والنسیا کارت قرمز گرفت و از بازی اخراج شد.

توهین نژادپرستانه به وینیسیوس در لالیگا رویدادی ادامه‌دار است. حال رئیس‌جمهوری برزیل در پیامی حمایتش را از وینیسیوس اعلام کرد و خواستار دخالت فیفا شد.

پیام رئیس‌جمهوری برزیل در حمایت از وینیسیوس

لولا داسیلوا در پیامی نوشت: حمایت خود را از پسر فقیری که در زندگی پیروز شد و به یکی از بهترین بازیکنان جهان تبدیل شد اعلام می‌کنیم. اجازه نخواهیم داد نژادپرستی در فوتبال حاکم شود. فیفا باید دخالت کند و اقدامی انجام دهد.

پیام رئیس‌جمهوری برزیل در حمایت از وینیسیوس

ریچارلیسون، مهاجم برزیلی تاتنهام، هم در پیامی در حمایت از بازیکن برزیلی رئال و اتفاقات ورزشگاه مستایا نوشت: آنها همواره برای جلوگیری از رسیدن سیاهپوستان به اوج دست به چنین کارهایی می‌زنند. آنها به بردگی گرفتند، به حاشیه راندند و کشتند اما هرگز نتوانستند کسانی را که به دنیا آمده‌اند تا بزرگ شوند، پایین بکشند و از بین ببرند. تاریخ موش‌ها را فراموش می‌کند و در افق، بزرگی که با این بدکاران مبازه می‌کند ظاهر می شود. ما همواره با تو هستیم وینی.

خود وینیسیوس هم پس از بازی در واکنش به اخراجش در پستی نوشت: اخراج من هدیه‌ای به نژادپرستان بود. این فوتبال نیست بلکه رقابت‌های لالیگاست.

پیام رئیس‌جمهوری برزیل در حمایت از وینیسیوس

وینیسیوس در فصل جاری لالیگا بارها مورد توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفته است و شاید به همین خاطر از رئال جدا شود؛ چرا که برای چندمین بار است که از فضای موجود در لالیگا انتقاد می‌کند.

پاسخ رئیس لالیگا به وینیسیوس و جواب این بازیکن برزیلی

رئیس رقابت‌های لالیگا به اعتراض ستاره رئال مادرید علیه نژادپرستی در این رقابت‌ها پاسخ داد.

به نوشته اسپورت،‌ خاویر تباس در پاسخ به وینیسیوس گفت: قبل از اینکه چهره لالیگا را لکه‌دار کنید باید اطلاعات را به شکل درست یاد بگیرید. قبلا سعی کردیم توضیح دهیم که لالیگا برای مبارزه با نژادپرستی چه کارهایی انجام می‌دهد اما شما در هیچکدام از جلسات توافق‌شده شرکت نکردید.

وینیسیوس هم پاسخ این جواب رئیس لالیگا را داد و در توییتی نوشت: رئیس لالیگا بار دیگر به جای انتقاد از نژادپرستان در رسانه‌ها ظاهر شد و به من حمله کرد. به جای اینکه صحبت کنید و وانمود به نخواندن کنید به لالیگا نگاه کنید که به خطر افتاده است. پاسخ به توییت‌های خود را ببیند تا شگفت‌زده شوید.

پیام رئیس‌جمهوری برزیل در حمایت از وینیسیوس

وینیسیوس به جدایی فکر می‌کند

شبکه ESPN برزیل اعلام کرد که ستاره رئال مادرید پس از فضای سنگینی که علیه او در ورزشگاه‌های اسپانیا به وجود آمده به دنبال ترک لالیگاست. این خبر خوبی برای رئالی‌ها نیست؛ چرا که او از بهترین و آماده‌ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان است و سهم بسزایی در موفقیت‌های اخیر رئال داشته است.

پاری‌سن‌ژرمن مشتری جدی این فوق ستاره برزیلی است و از لیگ جزیره هم به عنوان دیگر مقصد او یاد شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا