دسته‌بندی نشده

کشاورزان اسدآبادی حق استفاده از منابع آبی در دسترس را دارند

ایسنا/همدان نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان اسدآبادی حق دارند به اندازه مجوزی که برای آن هزینه کرده‌ و پول داده‌اند، از منابع آبی در دسترس استفاده کنند.

کیومرث سرمدی‌واله در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای و توزیع برق را موظف می دانم در استان عادلانه رفتار و حق کشاورزان اسدآبادی را با کار کارشناسی ادا کنند ضمن اینکه رویکرد فعلی هر دو مدیرعامل را مثبت و امیدوارکننده ارزیابی می کنم.

وی مطرح کرد: طی جلسه کارشناسی دو ساعته با مدیران عامل شرکت آب منطقه ای استان و توزیع برق که دو روز پیش برگزار کردیم، اگر با همراهی و جدیت مدیران شهرستان و کشاورزان مصوبات این جلسه اجرایی شود بدون شک راه قطعی کمک به بهبود بهره برداری از منابع آب کشاورزی منطقه هموار خواهد شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به جلسات اخیر خود با برخی مدیران کل برای پیگیری مشکلات شهرستان خاطرنشان کرد: در ملاقات های مردمی و نیز گزارشات رسیده برخی نارسایی ها در نحوه خدمت به مردم در برخی حوزه ها حس می شود که به تناوب به تمام دستگاه‌ها مربوط است.

سرمدی‌واله ادامه داد: به منظور استفاده از فرصت های مناسب و ایجاد هماهنگی‌ و رایزنی بیشتر و تصمیمات راهگشا طبیعتا نشست با مدیران استانی را به جد دنبال می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به نشست اخیر خود با مدیرکل کار استان گفت: در مورد حوزه کار به مدیرکل استان پیشنهاد داده شد در روستای بزرگ چنارسفلی اقدامی جهادی در حوزه اشتغال آفرینی با همراهی بسیج سازندگی، حوزه فرهنگی و جهادی و دفتر ما انجام گیرد و با دریافت تجربه در روستاهای هدف دیگر نیز اجرا شود.

سرمدی‌واله با بیان اینکه در حوزه اشتغال روستایی سال گذشته در این شهرستان مبالغی از ۲۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی روستایی پرداخت شده است، افزود: در این جلسه موانع تخصیص و جذب منابع تبصره ۱۶ مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی ارائه شد که در این رابطه حتماً پیگیر سهم اسدآباد از این منابع خواهیم بود.

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت یادآور شد: برای نخستین بار تعاونی مصرف اسدآباد برای دریافت یک میلیارد تومان وام تعاونی به بانک توسعه تعاون معرفی شده و در مسیر پرداخت قرار دارد.

وی بیان کرد: از مدیرکل کار استان درخواست کرده‌ایم در زمینه بخش تعاون در اسدآباد آموزش ها و توجیهات لازم به مردم شهرستان ارائه شود ضمن اینکه انتظار داریم مدیران شهرستان برای بهره گیری از منابع تعاونی ها در کشور از جوانان شهرستان برای تشکیل تعاونی مشاغل مختلف بهره کامل ببرند.

سرمدی‌واله با اشاره به اینکه مشکل ایجاد شغل و بیمه های اجباری در بازه زمانی سه ساله در رده چهارم و پنجم استان و نیز موانع اشتغال باید برطرف شود، اضافه کرد: به رئیس جمهور متذکر شده ام که در اسدآباد باید توجه ویژه به این مر شود ضمن اینکه در حال پیگیری هایی برای ایجاد اشتغال پایدار و ارزش آفرین برای شهرستان هستیم.

وی با تأکید بر اینکه راهکار ایجاد اشتغال مشخص است، به اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه افزایش تولید اشاره و تصریح کرد: نباید به گونه ای رفتار کنیم که تولیدکننده فکر کند در استان همدان در مسیر سرمایه گذاری بن بست و سنگ اندازی ایجاد می شود، هر سرمایه گذاری که اهلیت داشته و به دنبال ایجاد اشتغال و افزایش تولید باشد، تمام مسئولان شهرستان را در همراهی کامل با وی وظیفه مند می‌دانیم.

سرمدی‌واله در ادامه گفت: بانک ها موظف هستند در این مسیر مطابق قانون رفتار کرده و سنگ اندازی نکنند و از انتظار غیرضروری از سرمایه گذار و تولیدکننده خودداری کنند ضمن اینکه از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و تولیدی ها درخواست داریم هر گونه اهمال دستگاه‌ها در تسهیل امور را اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان بیان کرد: در حوزه هلال احمر نیز طی جلسه با مدیر استان در زمینه تعیین تکلیف پایگاه جدید و تجهیز جمعیت هلال احمر شهرستان و جبران کمبود نیرو تصمیماتی گرفته شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا