جامعه و فرهنگ

کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس


شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران صبح امروز بر روی عدد ۱۰۴ (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد که در این شرایط به بیماران قلبی و عروقی، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود از تردد و فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش ایرنا؛ این در حالی است که ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۵۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد و ایستگاه‌های تربیت مدرس منطقه ۶، پارک قائم در منطقه ۱۸ و همچنین ایستگاه‌های مناطق هفت، ۲۱ و ۱۲ نیز در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

همچنین شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی شاخص عدد ۱۰۱ قرار داشت و برای گروه‌های حساس ناسالم بود.

براساس این گزارش، از ابتدای سال جاری تا امروز هشت روز هوای پاک، ۱۷۰ روز هوای قابل قبول، ۵۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و پنج روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روزشمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

fararu.com منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا