جامعه و فرهنگ

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

با آغاز بهار، گالری‌گردی رنگ و بوی دوباره خواهد گرفت؛ با این حال پا گرفتن نمایشگاه‌های تازه در سال جدید، مدت زمانی به طول خواهد انجامید.

به گزارش ایسنا بازدید از چند نمایشگاه‌هی که در هفته‌های پایانی سال قبل برپا شده بود، هنوز امکان‌پذیر است. 

«سال نو، نگاه نو (سری دوم)»

نمایشگاه گروهی «سال نو، نگاه نو (سری دوم)» از جمعه ۱۸ اسفندماه سال ۱۴۰۲ در گالری لیام برپا شد. در نمایشگاه سال نو، نگاه نو آثاری از هنرمند نام‌آشنا، همانند محمد احصایی، هانیبال الخاص، نصرالله افجه‌ای، هوشنگ پزشک‌نیا و… در معرض دید قرار دارد. 

این نمایشگاه قرار است تا پنجشنبه ۳۰ فروردین سال جاری در گالری لیام برپا باشد. برای سر زدن به گالری لیام باید به خیابان فتحی شقاقی، بین خیابان کاج و میدان سلماس، پلاک ۱۱۸، طبقه اول رفت. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«قهرمان»

نمایشگاه گروهی «قهرمان» هم از روز جمعه 18 اسفندماه افتتاح شد. این نمایشگاه در پروژه‌های بیرون از ستان برپاست و برای بازدید از آن می‌توان تا 31 فروردین به ونک، خیابان سئول، پلاک ۴۰ مراجعه کرد. 

این نمایشگاه گروهی آثاری از سمانه اخباریان، صحرا آزاد، امین توکل، امین تهرانی و… را به نمایش گذاشته است. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«برای امید»

نمایشگاه گروهی «برای امید» هم روز جمعه ۱۸ اسفند در گالری پروژه‌های آران برپا شد. این نمایشگاه قرار است تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ ادامه داشته باشد. برای سر زدن به این نمایشگاه باید به  پروژه‌های آران در  خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ رفت. 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است:

«در همکاری با گالری امروز اصفهان

از دل تاریکی شکوفه زدیم تا نور بر ما بتابد

ما فراموش میشدیم اگر جسارت خیال پردازی نداشتیم»

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«نوروزنگار»

نمایشگاه «نوروزنگار» هم به گردآوریِ محمدعلی سعیدی در نگارخانه لاله برپاست. این نمایشگاه جمعه ۱۸ اسفند افتتاح شد و قرار است تا شنبه ۱۸ فروردین ماه ادامه پیدا کند. برای سر زدن به نگارخانه لاله و بازدید از این آثار باید به خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله،روبروی پارکینگ طبقاتی رفت. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«تماشای روی ماه»

نمایشگاه محیطی عکس «تماشای روی ماه» در استقبال از فرا رسیدن بهار قرآن و بهار طبیعت در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. این نمایشگاه با عکس‌های لیلا ابراهیمی برپا شده است و تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ برای بازدید برپاست.

این نمایشگاه مروری تصویری و انتخابی از فریم‌های متعدد و خاطره شده از شب‌های ماه رمضان و شب‌های قدر برپا شده در محوطه بیرونی خانه هنرمندان ایران، طی سال‌های متوالی و مختلف دهه ۹۰ خورشیدی است.

«چند ۱۰ اثر چند ۱۰ میلیونی»

نمایشگاه گروهی «چند ۱۰ اثر چند ۱۰ میلیونی» نیز از روز جمعه ۱۸ اسفند در گالری آرت سنتر برپا شده است. این نمایشگاه قرار است تا جمعه ۳۱ فروردین ادامه داشته باشد.  گالری آرت سنتر در بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان واقع شده است. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«تصویر به مثـابه تصویر»

نمایشگاه انفرادی  آثار آرش احمدی  با عنوان «تصویر به مثـابه تصویر» جمعه ۱۸ اسفند ماه در گالری دوست افتتاح شد. این نمایشگاه تا سه شنبه ۲۸ فروردین ادامه خواهد داشت.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «تصویر به مثابه تصویر تقابل کلمنت گرینبرگ و آلفرد روزنبرگ را شاید باید پایانِ زد و خورد فرم و محتوا و یا حتی پایان نقاشی نامید؛ همچون فروپاشی دیوار شیاطین کمونیست برلینی، که پایانی بر تقابل ایدئولوژی‌ها بود. حال ما ماندیم و مطرح شدن سوژه‌ی اختگی تصاویر معاصر، توسط روشنفکران تجسمی. اما به توفیق اجباری بر من شد که از “چگونه” در مقابل “چه چیز” دفاع کنم و هنر را برای هنر خلق کنم نه برای توده و سوژه. با هرس کردن تصویر از موضوع، پل خواهیم زد به خود تصویر، به لحظه‌ برهنه و عورِ توجه قبل از تفکر، لحظه‌ای که فقط مخاطب خواهد بود و رنگ و بوم.»

برای بازدید از آن باید به خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، خیابان چهارم، شماره ۴، گالری دوست رفت. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«بُعدِ زمان، در پنج گوشه»

گالری شیرین نیز این روزها میزبان یک نمایشگاه گروهی است. نمایشگاه «بُعدِ زمان، در پنج گوشه» جمعه ۲۷ بهمن‌ماه افتتاح شده و تا جمعه ۲۴ فروردین در گالری شیرین ادامه خواهد داشت. 

برای دیدن آثار نمایشگاه «بُعدِ زمان، در پنج گوشه» باید به خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک ۵ مراجعه کرد.

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«چیزی بهتر»

نمایشگاه «چیزی بهتر» به کیوریتوری محبوبه یزدانی هم از جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ برپا شد. این نمایشگاه قرار است تا ا شنبه ۲۵ فروردین سال جاری ادامه داشته باشد. 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «هنر در زندگی جاری است. این رخداد پلی برای گسست میان زندگی و هنر است و ما را به دنبال فضای خاموش کمتر دیده شده‌ای از آثار هنرمندان می‌کشاند تا دریچه‌ای برای همراهی میان این دو عرصه‌ی (هنر و زندگی) پیدا کند. تاکنون میان هنر و زیست آدمی چندان پیوستگی تشکیل نشده است و به همین خاطر ما به هر دو عرصه بدهکار هستیم. باشد که این بار فرصتی برای تولد نگاه هنرمند و زندگی‌مان رقم خورد. در انتخاب آثار این مجموعه به دنبال فضایی متفاوت، برای چیزی بهتر حرکت می‌کنیم و در جهت این اتفاق آثاری از هنرمندان گوناگون را روی دیوار استخر به نمایش در آورده‌ایم.»

این نمایشگاه در پروژه‌های آرتیبیشن: استخر برپا شده است و برای سر زدن به آن باید به خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، خیابان رضایی، پلاک ۶۱ رفت. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

«برای نوروز؛ به انتخاب فریدون آو»

نمایشگاه «برای نوروز؛ به انتخاب فریدون آو» نیز به کیوریتوری فریدون آو روز جمعه جمعه ۲۵ اسفند برپا شد. این نمایشگاه تا جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. 

برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری سو در خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ رفت. 

گالری گردی بهاره کجا بریم؟

انتهای پیام 

www.isna.ir منبع خبر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا